images

09 LIP 2019

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z ternu powiatu tomaszowskiego

W dniu 7 lipca 2019 r. w miejscowości Wożuczyn Cukrownia odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z ternu powiatu tomaszowskiego. W sportowych zmaganiach wzięły udział łącznie 23 zespoły; w tym 4 drużyny kobiece.

Sportowym zmaganiom kibicowali przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą tomaszowskim Henrykiem Karwanem, Z-ca Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Lublinie bryg. Piotr Sierociński, Wójtowie, Burmistrzowie miast i gmin z terenu powiatu tomaszowskiego, przedstawiciele Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Tomaszowie Lubelskim.

Powitania przybyłych gości dokonał gospodarz terenu – Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak.

Poszczególnym konkurencjom kibicowała również przybyła na zaproszenie Starostwa Powiatowego – delegacja strażaków z partnerskiego miasta Freudenstadt w Niemczech.

Licznie zgromadzona publiczność, dopingowała druhów rywalizujących w konkurencjach: musztra pożarnicza, bieg sztafetowy 7 x 50m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Puchary dla najlepszych drużyn ufundowali:

– Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński – za zajęcie pierwszego miejsca dla najlepszej drużyny w kategorii żeńskie i męskie drużyny pożarnicze;

– Komendant Powiatu Freudenstadt w Niemczech – Pan Frank Jachraus – za najlepiej wykonane ćwiczenie bojowe w kategorii żeńskie i męskie drużyny pożarnicze;

– Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Komendant Powiatowy PSP bryg. Andrzej Mandziuk oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP – za najlepiej wykonaną i najlepiej prezentującą się drużynę żeńską i męską w kategorii „musztra pożarnicza”.

 

Najlepiej wykonana i najlepiej prezentująca się drużyna w kategorii „musztra pożarnicza”:

  1. Drużyna męska – OSP Telatyn II.
  2. Drużyna kobieca – OSP Czermno.

 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Drużyny męskie

  1. miejsce TARNOSZYN z wynikiem łącznym 102,85 pkt.
  2. miejsce SUSIEC z wynikiem łącznym 106,79 pkt.
  3. miejsce ŹWIARTÓW z wynikiem łącznym 108,43 pkt.
  4. miejsce SZCZEPIATYN z wynikiem łącznym 109,91 pkt.
  5. miejsce TELATYN II z wynikiem łącznym 112,53 pkt.
  6. miejsce JURÓW z wynikiem łącznym 113,02 pkt.
  7. miejsce PODHORCE z wynikiem łącznym 115,06 pkt.
  8. miejsce POTURZYN z wynikiem łącznym 116,03 pkt.
  9. miejsce RUDA ŻURAWIECKA z wynikiem łącznym 117,47 pkt.
  10. miejsce ŻYŁKA z wynikiem łącznym 117,87 pkt.
  11. miejsce MAJDAN GÓRNY z wynikiem łącznym 119,72 pkt.
  12. miejsce JARCZÓW z wynikiem łącznym 120,03 pkt.
  13. miejsce WERECHANIE z wynikiem łącznym 121,19pkt.
  14. miejsce ZADNOGA z wynikiem łącznym 128,71 pkt.
  15. miejsce BEŁŻEC II z wynikiem łącznym 135,64 pkt.
  16. miejsce WASYLÓW WIELKI z wynikiem łącznym 136,88 pkt.
  17. miejsce KAZIMIERÓWKA z wynikiem łącznym 137,65 pkt.
  18. miejsce KLĄTWY z wynikiem łącznym 148,28 pkt.
  19. miejsce ZWIARTÓWEK –DYSKWALIFIKACJA

Drużyny kobiece

  1. miejsce ZADNOGA z wynikiem łącznym 124,63 pkt.
  2. miejsce CZERMNO z wynikiem łącznym 127,48 pkt.
  3. miejsce KAZIMIERÓWKA z wynikiem łącznym 140,04 pkt.
  4. miejsce KLĄTWY -DYSKWALIFIKACJA

źródło artykułu i galeria zdjeć z zawodów  -  http://straz-tomaszowlubelski.idsl.pl/