Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Placówka Straży Granicznej w Chłopiatynie „Przyjacielem Szkoły” PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

W czwartek 29 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Tyszowcach mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe jednodniowym  „Moja Granica” do Placówki Straży Granicznej w Chłopiatynie. Chętnych do zapoznania się z pracą funkcjonariusza Straży Granicznej nie brakowało.

Aż 50 uczniów naszej szkoły zwiedziło całą Strażnicę w Chłopiatynie. Pracownicy Placówki w bardzo przyjazny sposób  zadbali by odwiedzający ich uczniowie wiedzieli wszystko co wiąże się z ich praca i obowiązkami. Odwiedzający dowiedzieli się o procedurach zatrzymania osób nielegalnie przebywających na terenie naszego państwa, zapoznali się z bronią oraz sprzętem z jakim na co dzień pracują funkcjonariusze Straży Granicznej.

 Galeria zdjęć z wycieczki:

 https://picasaweb.google.com/100191177938965052454/29092011MojaGranicaSP#

Każdy miał okazję zobaczyć jakimi pojazdami i maszynami poruszają się pracownicy placówki po ciężkich terenach i przy trudnych warunkach pogodowych wyruszając na wszelkie akcje związane z ich pracą. Miłą atrakcja były pokazy tresury psa śledczego oraz akcji zatrzymania przestępcy tzw. „pozoranta” będącego w odpowiednim ubraniu ochronnym. Następnie wszyscy udali się pieszo do granicy Polski z Ukrainą, gdzie funkcjonariusz odpowiadał na wszystkie nurtujące pytania młodych odkrywców. Po pieszej wędrówce każdy z uczestników posilił się własnoręcznie upieczoną kiełbaską prosto z ogniska. W trakcie posiłku młodzi turyści wypełniali swój czas grami i zabawami na świeżym powietrzu. Pomysłodawczyni całego wyjazdu p. Kinga Dyniec wraz z p. dyrektor Barbarą Badyłą i nauczycielami p. Edwardem Piwko i p. Danielem Chwastkiem cały dzień dostarczali emocji i atrakcji swoim wychowankom. Przed powrotem do Tyszowiec pani dyrektor złożyła podziękowania funkcjonariuszom tej Placówki za serdeczne przyjęcie uczniów Naszej Szkoły wyrażając tym samym chęci do dalszej współpracy.

 

Tekst i zdjęcia  Kinga Dyniec