Rozkład Jazdy Bus

Menu

TYSZOWIECCY GLADIATORZY PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

16 października w Sali OSiR Targówek w Warszawie odbył się turniej zapaśniczy pod nazwą
„ YOUNG GLADIATORS”. Turniej ten odbywa się cyklicznie od prawie 10 lat i należy do jednej z największych i najlepiej przygotowanych imprez zapaśniczych dla młodych zapaśników
w Polsce. W dniu zawodów do Targówka zjechało blisko 170 zawodników z całej Polski aby walczyc o medale i uścisk sobie dłoni najlepszych polskich zapaśników, którzy przyjechali na turniej aby swoją osobą uświetnic turniej. Goścmi honorowymi byli: Włodzimierz Zawadzki nasz mistrz olimpijski w zapasach oraz Andrzej Malina mistrz świata w zapasach. Na turnieju nie mogło zabraknąc zawodników z Tyszowiec, którzy debiutowali na tej imprezie. Start zawodników trenerzy: Daniel Chwastek i Grzegorz Kulesza oceniają wysoko (10 medali, 4 złote, 1 srebrny, 5 brązowych). Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Adam Gardzioła, Damian Radom, Michał Niewiadomski, Pysiewicz Wojciech; srebrny medal zdobyła Wiktoria Jaremczuk; medale brązowe Hubert Badowski, Bartłomiej Bilewicz, Jakub Antoszewski, Adrian Hołowiński, Karolina Jachimek.

Warto również dodac, że tydzień temu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach w stylu wolnym we Włodawie dwa medale zdobyli nasi najlepsi młodzicy: Jakub Darmochwał oraz Grzegorz Stelmaszczuk. Oba medale zostały zdobyte w kat. wagowej
do 85 kg. Na najwyższym stopniu podium stanoł Jakub Darmochwał, który wszystkie walki wygrał przed czasem kładąc swoich rywali na łopatki oraz Grzegorz Stelmaszczuk, który zdobył brązowy medal. W turnieju brało udział ponad 100 zawodników z województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. Zawodnicy Tyszowiec walczyli w tym turnieju w barwach Agrosu Zamośc, który zdobył w klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce.