Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Udany debiut młodych gladiatorów PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Dziesięć medali, w tym cztery złote, jeden srebrny i pięć brązowych, z takim dorobkiem z turnieju „Young gladiators” w Warszawie wrócili zapaśnicy z Tyszowiec.

Zawody na warszawskim Targówku to jedna z największych i najlepiej przygotowanych tego typu imprez dla młodych zapaśników w kraju. Choć odbywa się od prawie 10 lat, reprezentanci Tyszowiec uczestniczyli w niej po raz pierwszy i to od razu z sukcesem.

W niedzielę 16 października do stolicy przyjechało blisko 170 zawodników z całej Polski oraz goście honorowi: mistrz olimpijski z Atlanty Włodzimierz Zawadzki i mistrz świata Andrzej Malina.

Na tle rywali i na oczach zapaśniczych gwiazd podopieczni trenerów Daniela Chwastka i Grzegorza Kuleszy zaprezentowali się bardzo dobrze. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Adam Gardzioła, Damian Radom, Michał Niewiadomski i Wojciech Pysiewicz. Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Jaremczuk, a z brązowymi krążkami wrócili z zawodów: Hubert Badowski, Bartłomiej Bilewicz, Jakub Antoszewski, Adrian Hołowiński i Karolina Jachimek.

Tydzień wcześniej tyszowieccy zapaśnicy również zgarnęli kilka trofeów na odbywających się we Włodawie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W kategorii do 85 kilogramów Jakub Darmochwał wszystkie walki wygrał przed czasem kładąc swoich rywali na łopatki i zdobywając złoto. Brąz w tej samej kategorii wywalczył Grzegorz Stelmaszczuk. Zawodnicy z Tyszowiec walczyli w tym turnieju w barwach „Agrosu” Zamość, który w klasyfikacji końcowej zajął pierwsze miejsce.

Obsada zawodów była bardzo mocna. Uczestniczyło w nich ponad 100 zawodników z województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.