Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Szczypiornistki dla chorych dzieci PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Na mieszkańców Tyszowiec, nie tylko kibiców sportowych, zawsze można liczyć. W niedzielę 30 października podczas charytatywnego turnieju piłki ręcznej i dyskoteki przekazali prawie 500 złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie jednego z gimnazjalistów.

„W sumie udało się zebrać tyle ile potrzeba na pilny zakup szczepionki dla Mateusza Dyrkacza. Cieszymy się z takiego odzewu na nasz apel i wspólnie z rodzicami naszego gimnazjalisty dziękujemy za wsparcie” – mówi pomysłodawczyni akcji i główna organizatorka turnieju Kinga Dyniec.

W zawodach, które odbyły się w hali Gimnazjum im.Konfederacji Tyszowieckiej, wzięły udział zespoły, złożone z miejscowych szczypiornistek. Najlepsze okazały się „Absolwentki” miejscowego liceum ogólnokształcącego, które wygrały turniej. Na drugiej pozycji uplasował się zespół gimnazjalistek, a trzecie miejsce zajęły obecne licealistki.

Publiczność, zamiast biletu wstępu, przekazywała dobrowolne datki na rzecz chorego chłopca. Fundusze były też zbierane podczas wieczornej dyskoteki w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach.

Turniej pod nazwą „Gra o wszystko” odbył się w Tyszowcach już po raz trzeci. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli udało się już pomóc kilkorgu chorym dzieciom, a organizatorzy zapowiadają kolejne imprezy charytatywne. Za niewiele ponad dwa miesiące, tradycyjnie włączą się w przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły zawodów są właśnie ustalane.

(fot.K.Dyniec) źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,tyszowce-szczypiornistki-dla-chorych-dzieci,5409.html