Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Po modernizacji świetlicy w Przewalu PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Zakończyła się modernizacja świetlicy wiejskiej w Przewalu w gminie Tyszowce. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą sobotę 12 listopada.

Po uroczystym poświęceniu obiektu odbędzie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią zespoły ludowe oraz dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne.

Mieszkańcy Przewala mają do dyspozycji świetlicę z wyremontowaną kuchnią, łazienkami i innymi pomieszczeniami, które wyposażono w stoły, krzesła, stół bilardowy i do tenisa oraz inny sprzęt, potrzebny do organizacji spotkań towarzyskich i imprez integracyjnych. Ponadto na budynku wymieniono dach, ogrodzono plac wokół świetlicy i oczyszczono znajdujący się przy niej zbiornik wodny.

Prace kosztowały ponad 350 tysięcy złotych. Gmina zapłaciła tylko około 25 procent tej sumy, na resztę otrzymała dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „G6 Grzędy Sokalskiej”.

W przyszłym roku w ten sam sposób samorząd chce sfinansować podobną inwestycję w Czartowczyku, a w 2013 także w Mikulinie. Środki na ten cel już zostały gminie przyznane.
Więcej na www.ias24.eu