Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - TYSZOWCE 2012 PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 To był udany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – oceniają członkowie sztabu w Tyszowcach. Powodem do zadowolenia są efekty kwesty, które były zdecydowanie lepsze od ubiegłorocznych.

– W styczniu 2011 roku zebraliśmy niewiele ponad 3 tysiące 400 złotych. Tym razem z licytacji i zbiórki do puszek mamy prawie o ¼ więcej, bo 4 tysiące 340 złotych – mówi szef tyszowieckiego sztabu orkiestry, jednocześnie dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Grzegorz Piliszczuk.

Jego zdaniem taki wynik to efekt m.in. dużego zainteresowania kibiców zawodami i pokazami w hali sportowej gimnazjum oraz aktywności wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze nie tylko w Tyszowcach, ale również na terenie sąsiednich gmin.

Uczestnicy licytacji najchętniej kupowali gadżety od Fundacji WOŚP: koszulki, płyty i książki oraz przygotowane przez SCK wydawnictwa promujące Tyszowce i okolice.

Hojni byli też kibice sportowi, którzy spędzili ostatnią niedzielę w hali sportowej tyszowieckiego gimnazjum, gdzie zorganizowano turniej szczypiornistek oraz pokazy zapaśnicze.

W turnieju piłki ręcznej uczestniczyły cztery zespoły: „Padwa” Zamość, gimnazjalistki z MKS „Pogoń” Tyszowce, ich rówieśniczki z Tomaszowa Lubelskiego i UKS „Viking”, czyli licealistki z Tyszowiec. Zawody wygrała „Padwa”, drugie były miejscowe gimnazjalistki, trzecie miejsce zajął UKS Viking, a czwarte Gimnazjum nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego. Po zakończeniu turnieju zwyciężczynie zagrały mecz pokazowy z drużyną absolwentek LO w Tyszowcach.

– Nie wyniki były tu najważniejsze, lecz dobra zabawa i ciężkie puszki. Skoro ogólny wynik orkiestry jest zdecydowanie lepszy od tego sprzed roku, można powiedzieć za Jurkiem Owsiakiem – w Tyszowcach zagraliśmy z pompą – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej organizatorka zawodów Kinga Dyniec.

Podczas pokazów zapaśniczych kibice mogli podziwiać mistrzów Polski i Europy. Podopieczni trenera Daniela Chwastka zaprezentowali specjalny program akrobatyczno-gimnastyczny oraz rzuty i techniki zapaśnicze.

Tyszowiecką orkiestrę wspomógł sojusznik zza miedzy. W kościele parafialnym wystąpił bowiem Chór Katedry Lwowskiej.

20 Finał WOŚP uzupełniły koncerty zespołów muzycznych oraz pokaz kolorowych fajerwerków.

Galeria zdjeć: https://picasaweb.google.com/100191177938965052454/WOSP2012?authuser=0&feat=directlink#