Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Szczypiornistki z gimnazjum najlepsze w powiecie PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości SportoweGimnazjalistki z Tyszowiec zostały mistrzyniami powiatu tomaszowskiego w piłce ręcznej. Podczas zawodów, które odbyły się w poniedziałek 12 marca w Tyszowcach, pokonały reprezentacje gimnazjów nr 1 i 2 z Tomaszowa Lubelskiego oraz rówieśniczki z Bełżca.

Tym samym dziewczęta z Tyszowiec spełniły obietnicę sprzed roku, gdy po zdobyciu srebrnego medalu zapowiedziały, że w następnych rozgrywkach interesuje je tylko zwycięstwo.

Wyższość MKS „Pogoni” Tyszowce nad rywalkami nie podlegała dyskusji, ponieważ prawie wszystkie mecze wygrały dwukrotną różnicą bramek. W pierwszym meczy pokonały zespół z Bełżca 8:2, potem pokonały Gimnazjum nr 1 z Tomaszowa 15:0, a następnie drużynę z tomaszowskiego Gimnazjum nr 2 11:6.

Trenerka młodych szczypiornistek Kinga Dyniec podkreśla, że to pierwszy taki sukces jej podopiecznych, które rozpoczęły regularne treningi niewiele ponad rok temu. Jej zdaniem na uznanie zasługuje cały zespół, który obecną formę zawdzięcza ciężkiej pracy. Zaznacza jednak, że dziewczęta nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji i mają wiele do poprawienia, ale do następnego etapu rozgrywek powinny być odpowiednio przygotowane do równej rywalizacji.

Mistrzostwo powiatu wywalczyły: Aleksandra Cisak, Monika Stroczyńska, Magdalena Badowska, Izabela Bednarska, Natalia Dyrkacz, Kamila Gitner, Dominika Guz, Natalia Kędzierawska, Dominika Kokoszko, Weronika Kokoszko, Justyna Stelmaszczuk, Iwona Wodecka, Agnieszka Wyszyńska i Sylwia Wyszyńska.

Kolejnym wyzwaniem dla młodych szczypiornistek z Tyszowiec będą zawody rejonowe, które odbędą się 29 marca w Zamościu.


(fot.MKS „Pogoń” Tyszowce)