Rozkład Jazdy Bus

Menu

4 TYUŁY MISTRZOWSKIE ORAZ KWALIFIKACJA OLIMPIJSKA PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

Z udziałem mistrza świata Dariusza Jabłońskiego oraz vice mistrza olimpijskiego Andrzeja Głąba w Strupinie pod Chełmem odbyły się w miniony weekend Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Zapasach. W turnieju rywalizowało ponad stu zawodników z 9 klubów. Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce zdobyli 16 „krążków”, 4 złote,
5 srebrnych oraz 7 brązowych.

Mistrzami Województwa zostali: Jakub Flak, Damian Radom, Jakub Kokoszko oraz Adam Gardzioła. Medale srebrne wywalczyli: Adrian Rudnik, Paweł Drąszcz, Michał Fedzioryna, Krystian Bilewicz, Grzegorz Stelmaszczuk. Medale brązowe zdobyli: Mateusz Jurkiewicz, Bartłomiej Bilewicz, Mikołaj Działa, Rafał Kiryło, Michał Stawarski, Michał Niewiadomski, Jakub Antoszewski.

W miniony weekend w Wałbrzychu odbył się również Puchar Polski w Zapasach Kobiet.
Z turnieju z kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wróciła Agnieszka Jaremczuk, która w kategorii wagowej do 70 kg zajęła wysokie piąte miejsce.

Trener Daniel Chwastek: uważam, że miniony weekend możemy zaliczyć do udanych.
Nasi młodzi zawodnicy w Strupinie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając 16 medali. Ciężka praca na treningach i obozach przynosi efekty. Szczególnie cieszy, że postępy i sukcesy naszych zawodników zauważyli mistrz świata Dariusz Jabłoński i vice mistrz olimpijski Andrzej Głąb. Na uwagę zasługuje również piąte miejsce Agnieszki Jaremczuk, której udało
się zakwalifikować do Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.