Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Mistrzowie sumo z Lublina PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości SportoweSiedem medali przywieźli z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w sumo reprezentanci MKS „Pogoń” Tyszowce.

W zawodach, które w niedzielę 1 kwietnia odbyły się w Lublinie, rywalizowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 12 klubów województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Młodzi sumocy z Tyszowiec zdobyli trzy złote krążki, trzy srebrne i jeden brązowy. Na uwagę zasługuje fakt, że Magdalena Radom, Weronika Ryło i Krystian Bilewicz w swoich kategoriach wagowych wygrali zdecydowanie wszystkie swoje walki, a pozostali zawodnicy stoczyli bardzo zaciekłe i ciekawe pojedynki.

Weronika Ryło ze Szkoły Podstawowej w Czartowczyku wywalczyła „złoto” w kategorii 40 kilogramów, Magdalena Radom z Gimnazjum w Tyszowcach w wadze +65 kilogramów, a Krystian Bilewicz z SP Tyszowce w wadze 55 kilogramów.

Na drugim stopniu podium stanęli: Wiktoria Jaremczuk w wadze 50 kilogramów i Michał Niewiadomski w wadze 55 kilogramów (obydwoje z SP Tyszowce) oraz Grzegorz Stelmaszczuk z Gimnazjum w Tyszowcach w wadze + 75 kilogramów. Z brązowym krążkiem wrócił z zawodów w Lublinie Jakub Antoszewski z SP Przewale, który wywalczył trzecie miejsce w kategorii 60 kilogramów. Ponadto „Pogoń” Tyszowce reprezentowali: Karolina Jachimek, Patrycja Radom, Jakub Kokoszko, Gracjan Materna i Rafał Kiryło.

Trener Daniel Chwastek cieszy się z takich występów swoich podopiecznych i zapowiada, że jeśli we współpracę z klubem włączy się więcej szkół z gminy Tyszowce, sukcesy mogą być jeszcze większe. Obecnie w sekcji sumo MKS „Pogoń” regularnie trenuje ponad 50 osób, a jej reprezentanci zdobywają medale nie tylko w sumo, ale również w zapasach zarówno na zawodach krajowych jak i turniejach w Europie.


(fot.”Pogoń” Tyszowce)
Więcej zdjęć na: https://plus.google.com/photos/116922742477668132630/albums/5726886777847548673