Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


„Niezwykły świat zwykłą igłą malowany” PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

W dniu 03 kwietnia 2012 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach. odbyło się otwarcie wystawy tkaniny artystycznej Swavy Launy  ( Stanisławy Bartosiewicz ) pn. „Niezwykły świat zwykłą igłą malowany”. Podczas wernisażu była obecna artystka, która od wielu już lat mieszka we Francji , ale urodziła się i mieszkała przez okres dzieciństwa w miejscowości Klątwy gmina Tyszowce.

Uroczystość została rozpoczęta przez Dyrektora SCK Pana Grzegorza Piliszczuka, który wszystkich serdecznie powitał oraz Burmistrza Tyszowiec Pana Mariusza Zająca, który wszystkim obecnym przedstawił twórczość artystki oraz przekazał na jej ręce kwiaty oraz pamiątki przypominające w dalekiej Francji Gminę Tyszowce. W imieniu mieszkańców Gminy Tyszowce Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Zofia Czarnecka powitał na ziemi tyszowieckiej artystkę.

Wśród oglądających tkaniny byli zaproszeni goście,  koledzy ze szkolnych lat , rodzina oraz młodzież szkolna , którzy po raz pierwszy widzieli prace artystki. Cytując słowa Stanisława Jachowicza „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, Sami nie wiecie co posiadacie” . Stanisława Bartosiewicz odniosła wielki sukces jej prace były wystawiane w wielu renomowanych galeriach świata oraz sporadycznie w Polsce, ale nigdy w rodzinnych stronach.Zorganizowanie wernisażu w Tyszowcach w dużej mierze zawdzięczamy Pani Barbarze Typek historykowi sztuki, która wyszła z propozycją i z pomocą zorganizowania wernisażu.