Rozkład Jazdy Bus

Menu

TYSZOWCE SPORTAMI WALKI STOJĄ PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

W miniony weekend zawodnicy Pogoni brali udział w trzech centralnych imprezach sportowych. Były to Mistrzostwa Polski LZS w Zapasach w Stylu Klasycznym, Ogólnopolski Turniej Młodzików Uczniowskich Klubów Sportowych w Zapasach Kobiet oraz w Stylu Klasycznym Chłopców i  Puchar Polski w Sumo.

Mistrzostwa Polski LZS w Zapasach w Stylu Klasycznym odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, w którym vice mistrzem Polski został w kategorii wagowej do 85 kg Jakub Darmochwał. Na wysokim piątym miejscu w kategorii wagowej do 58 kg uplasował się Przemysław Piliszczuk. Poza dziesiątką uplasował się Patryk Jędruszewski startujący do 76kg. W turnieju udział wzięło 193 zawodników z 21 klubów.

Trener Daniel Chwastek: Uważam, że medal Jakuba to jeden z najważniejszych medali jaki nasi zawodnicy zdobyli do tej pory w historii klubu. Jakub bardzo intensywnie
i systematycznie trenuje na treningach klubowych i treningach kadry wojewódzkiej, co jak widac przynosi efekty. Warto dodac, że Jakub w tym roku zdobywał czołowe lokaty na ogólnopolskich turniejach zapaśniczych jaki i zdobył Mistrzostwo Europy i Polski w Sumo. Bardzo pozytywnie oceniam również start Przemka, który pokazał się z dobrej strony wygrywając z wyżej notowanymi zawodnikami.

Ogólnopolski Turniej Młodzików Uczniowskich Klubów Sportowych w Zapasach Kobiet oraz w Stylu Klasycznym Chłopców odbył się tradycyjnie w Chełmie. Brała w nim udział rekordowa blisko 300 osobowa grupa zawodników i zawodniczek z Polski oraz cztery kluby z Ukrainy
i jeden klub z Niemiec. W Chełmie najlepsze miejsca wywalczyli: Weronika Ryło srebrna medalistka do 40 kg oraz Grzegorz Stelmaszczuk srebrny medalista do 85 kg. Dalsze miejsca zdobyli:

- 40 kg V miejsce Patrycja Radom,

- 44 kg XIV miejsce Karolina Jachimek,

- 48 kg VII miejsce Wiktoria Jaremczuk,

- 53 kg XII miejsce Krystian Bilewicz,

- 53 kg XIII miejsce Michał Niewiadomski,

- 58 kg XVI miejsce Jakub Antoszewski.

W dodatkowej kategorii wagowej, która nie wchodziła do klasyfikacji wszystkie swoje walki wygrała Magdalena Radom.

Trener Daniel Chwastek: Bardzo cieszą wysokie wyniki młodych zapaśników i zapaśniczek, którzy w konfrontacji z większymi klubami wypadają bardzo dobrze. Na pochwałę zasługują nasi medaliści ( Weronika Ryło i Grzegorz Stelmaszczuk), którzy pokazali że należą do krajowej czołówki.

Puchar Polski Seniorów, Juniorów oraz Grand Prix Warszawy i Mazowsza w Mini Sumo odbył się w Warszawie. Do stolicy na mistrzostwa zjechała czołówka polskich somoków aby walczyc o cenne punkty, które pozwolą na reprezentowanie naszego kraju w zbliżających się mistrzostwach Europy w Sumo. Ekipa Pogoni Pucharze Polski wywalczyła 12 medali:

Seniorzy i Seniorki:

- 65 kg II miejsce Kinga Darmochwał,

- 73 kg II miejsce Kinga Darmochwał,

- 70 kg III miejsce Michał Mazurkiewicz.