Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Kinga Darmochwał z medalem i stypendium PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Zapaśniczka MKS „Pogoń” Tyszowce Kinga Darmochwał została wicemistrzynią Polski juniorek. Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Zamościu, podopieczna trenera Daniela Chwastka wywalczył srebrny medal w kategorii do 67 kilogramów.

Reprezentantka Tyszowiec w efektownym stylu dostała się do finału, gdzie uległa wielokrotnej medalistce Mistrzostw Polski Monice Michalik z WLKS Siedlce – Iganie Nowe.

Według trenera Chwastka medal Kingi w mistrzostwach kraju to ogromny sukces dla całego tyszowieckiego środowiska sportowego, a jego podopieczna jest wzorem do naśladowania dla pozostałych zawodników. Kinga Darmochwał ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Europy oraz Polski w Sumo, ale medal mistrzostw kraju w zapasach jest jej pierwszym tak wysokim trofeum w tej dyscyplinie. – Ten wynik otwiera jej też furtkę do zgrupowań kadry narodowej w zapasach i pozwala na przyznanie stypendium Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – mówi Daniel Chwastek.

Trener tyszowieckich zapaśników przypomina, że tydzień temu brat Kingi, Jakub podczas Mistrzostw Polski Kadetów LZS w zapasach zdobył również srebrny medal.