Rozkład Jazdy Bus

Menu

POGOŃ VICE MISTRZEM KRAJU PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Sześc medali oraz tytuł Drużynowych Vice Mistrzyń Polski Młodziczek w Sumo przywieźli
z Olsztyna reprezentanci MKS Pogoń Tyszowce.

W mistrzostwach, które dwunastego maja odbyły się w Olsztynie rywalizowało blisko
170 zawodników i zawodniczek z 18 klubów. Sumocy z Tyszowiec wywalczyli dwa złote,
dwa srebrne i dwa brązowe medale. Mistrzostwa Polski wywalczyły: w kategorii wagowej
do 40 kg Weronika Ryło i w kategorii plus 60 kg Magdalena Radom. Vice Mistrzami Polski zostali: w kategorii wagowej do 55 kg Krystian Bilewicz i w kategorii wagowej plus
70 kg Grzegorz Stelmaszczuk. Brązowymi medalistami Mistrzostw Polski zostali: w kategorii wagowej do 45 kg Karolina Jachimek i w kategorii wagowej do 55 kg Michał Niewiadomski. Poza podium uplasowali się: Patrycja Radom VII miejsce do 40 kg, Wiktoria Jaremczuk
VII miejsce do 50 kg, Jakub Antoszewski V miejsce do 60kg.

Trener Daniel Chwastek: start moich zawodników oceniam pozytywnie, udowodniliśmy,
że przynależymy do krajowej czołówki. Szczególnie na pochwałę zasługują nasze świeżo upieczone Mistrzynie Polski Weronika Ryło oraz Magdalena Radom. Weronika mimo tego,
że była jedną z najmłodszych zawodniczek na turnieju pokazała, że ma duży talenti ogromne serce do walki. Jeśli chodzio Magdę to uważam,że pokazała również dużą klasę zdecydowanie wygrywając turniej. Magda jest aktualną Mistrzynią Europy Młodziczek
w Sumo. Dzięki udanemu startowi w Mistrzostwach Polski wywalczyliśmy sobie cztery miejsca w kadrze narodowej na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Sumo, które odbędą
się na Ukrainie. Miejsca wywalczyli: Weronika Ryło, Magdalena Radom, Krystian Bilewicz oraz Grzegorz Stelmaszczuk. Nasi juniorzy i kadeci będą rywalizowali o prawo startu
w Mistrzostwach Europy podczas Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów, które odbędą