Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Bezpłatna pomoc dla rodziców PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Od tego tygodnia rodzice małych dzieci z miasta i gminy Tyszowce, którzy mają kłopoty wychowawcze, będą mogli korzystać z fachowej pomocy. W najbliższą środę 16 maja inauguruje działalność Punkt Konsultacyjny, w którym do dyspozycji rodziców będą specjaliści z zakresu psychologii i pedagogiki.

Propozycja jest kierowana do rodziców dzieci nie starszych niż 3-letnie, którzy nie radzą sobie w roli ojca czy matki. Dane statystyczne wykazują, że właśnie w takich rodzinach najczęściej może pojawić się przemoc. Dlatego autorzy projektu chcą zapobiec takim sytuacjom.

Z porad w siedzibie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, czyli przychodni zdrowia w Tyszowcach, będzie można korzystać również: 30 maja, 13 i 27 czerwca, 14 i 25 lipca oraz 8 i 22 sierpnia. Zainteresowani nie muszą się wcześniej zapisywać na wizyty, wystarczy, że w wymienionych terminach przyjdą do punktu. Rodzice, którzy będą najczęściej korzystać z porad, we wrześniu będą mogli wziąć udział w warsztatach umiejętności wychowawczych.

W ramach działalności punktu są też przewidziane wyjazdy do domów zainteresowanych rodzin. Taką potrzebę należy wcześniej zgłosić telefonicznie pod numerem: 84 661 95 87.

Porady specjalistów w Punkcie Konsultacyjnym to jeden z elementów projektu „Bliżej rodziny – bliżej jej potrzeb”. Oprócz psychologa i pedagoga, rodzice potrzebujący wsparcia mogą się też kontaktować z pracownikami socjalnymi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, nauczycielami z tyszowieckiego przedszkola, a także pielęgniarkami i położnymi z NZOZ-u oraz funkcjonariuszami policji. Wszyscy mają przygotowanie w zakresie rozpoznawania sygnałów o możliwej przemocy w rodzinie, psychologii rozwojowej małego dziecka oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Projekt pod nazwą „Bliżej rodziny – bliżej jej potrzeb” jest współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne Dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje, a jego realizacją zajmują się: Stowarzyszenie „Bez Granic”, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedszkole Samorządowe i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tyszowcach.