Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Zapaśnicy liczą się w Polsce PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Udany weekend mają za sobą zapaśnicy MKS „Pogoń” Tyszowce.
Agnieszka Jaremczuk zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetek w Zapasach Kobiet Zrzeszenia LZS, a Jakub Darmochwał również zajął trzecie miejsce podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Agnieszka Jaremczuk wywalczyła brąz w kategorii wagowej do 70 kilogramów w Kraśniku, wygrywając do finału wszystkie pojedynki. Dopiero w ostatnim starciu podopieczna trenerów Daniela Chwastka i Grzegorza Kuleszy, uległa aktualnej mistrzyni kraju. Bliska medalu była również Ewelina Ćmil, która w kategorii wagowej do 52 kilogramów została sklasyfikowana na piątym miejscu. W kategorii do 60 kilogramów dziewiąta była Jolanta Jaremczuk, a jej siostra Katarzyna ukończyła turniej na 14 pozycji.

Gdy zapaśniczki walczyły w Kraśniku ich koledzy z „Pogoni” toczyli walki w Piotrkowie w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepiej z tyszowian walczył Jakub Darmochwał, który w kategorii do 85 kilogramów wywalczył brązowy medal. Drugi z zawodników „Pogoni”, występujący w kategorii do 58 kilogramów Przemysław Piliszczuk, został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Chociaż zapaśnicy nie zdobyli kwalifikacji do olimpiady trener Daniel Chwastek uważa ich start za udany. – Musimy jeszcze popracować nad technikami w parterze, bo w tym elemencie chłopcy mają największe braki, które bezlitośnie wykorzystywali ich rywale – mówi trener Chwastek.

Oceniając występy dziewcząt szkoleniowcy tyszowieckich zapaśników twierdzą, że to zdolne zawodniczki, które mają predyspozycje do uprawiania zapasów na najwyższym poziomie. Zdaniem Daniela Chwastka, jeśli Agnieszka Jaremczuk będzie trenować bardziej systematycznie, może stać się jedną z najlepszych zawodniczek swojej kategorii w kraju. Ewelina Ćmil to według jej trenera, jedna z najlepszych i najciężej pracujących zapaśniczek w reprezentacji Tyszowiec. – W ostatnim roku Ewelina bardzo rozwinęła swoje umiejętności i gdy będzie dalej tak pracować, to upragniony medal mistrzostw Polski będzie w jej zasięgu – uważa trener Chwastek.

Obecnie zawodniczki i zawodnicy „Pogoni” przygotowują się do sobotnich Mistrzostw Polski w Sumo, będących jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy.