Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Anglicy w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Z kilkudniową wizytą do Tyszowiec przyjeżdża w czwartek 24 maja delegacja uczniów i nauczycieli z Ryburn Valley High School w Halifax z Anglii. Podczas pobytu w Polsce trzynastoosobowa grupa będzie poznawać naszą historię, kulturę i obyczaje oraz polski system edukacji.

Uczniowie z Anglii zamieszkają u swoich tyszowieckich rówieśników, których dobrze znają, ponieważ mieszkali już razem, gdy to młodzież z Tyszowiec przebywała w Anglii. Obie szkoły uczestniczą w projekcie „Każdy jest zwycięzcą”, realizowanym w ramach międzynarodowego programu „Comenius”. – Gospodarze, to przeważnie uczniowie, którzy najbardziej angażują się w realizację tego projektu, nie mają problemów w komunikowaniu się w języku angielskim oraz posiadają odpowiednie warunki lokalowe – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej koordynator wizyty Iwona Budycz.

Zagraniczni goście są już w Polsce. Przed przyjazdem do Tyszowiec zwiedzają Kraków i Oświęcim. W planie tyszowieckiej części wizyty są m.in. wycieczki po Zamościu, Suścu i Kazimierzu Dolnym. W Tyszowcach zwiedzą kościół oraz poznają słynne tyszowieckie świece i buty „tyszowiaki”.

Oprócz zwiedzania, goście z Anglii będą uczestniczyć we wspólnych lekcjach, spotkaniach i zajęciach sportowych. Angielska młodzież razem z rówieśnikami z Tyszowiec zorganizuje też mini igrzyska olimpijskie dla uczniów, kończących szkołę podstawową, którzy są zainteresowani kontynuowaniem nauki w tyszowieckim gimnazjum.

Organizacja igrzysk to główny cel wspólnego angielsko-polskiego projektu. Oprócz tego w ramach programu „Comenius”, gimnazjaliści z Tyszowiec i ich angielscy koledzy piszą wypracowania i przygotowują prezentacje o swoich krajach oraz o zasadach fair Play w sporcie, aktywnym stylu życia czy bezpieczeństwie, a na zakończenie projektu „Każdy jest zwycięzcą”, przygotują podsumowanie wszystkich działań w formie filmu i specjalnego wydania gazetki szkolnej.