Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Z Tyszowiec na Mistrzostwa Europy PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Tyszowce będą mieć swoich reprezentantów na Mistrzostwach Europy w Sumo. Ewelina Ćmil, Kinga Darmochwał, Katarzyna Jaremczuk, Jakub Darmochwał i Marcin Szłoda zapewnili sobie miejsce w kadrze narodowej znakomitymi występami na Mistrzostwach Polski kadetów i Juniorów, które w ostatni weekend maja odbyły się w Ropczycach.

Wymieniona „piątka” pojedzie na mistrzostwa Starego Kontynentu, ale wszyscy reprezentanci Tyszowiec zakończyli zawody w Ropczycach z bardzo dobrymi rezultatami. W sumie tyszowieccy sumocy zdobyli cztery tytuły mistrzów kraju oraz dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Złote krążki wywalczyli juniorzy Ewelina Ćmil w kategorii 50 kilogramów i Marcin Szłoda w kategorii 60 kategorii, a także kadeci Katarzyna Jaremczuk w kategorii 60 kilogramów i Jakub darmochwał w kategorii 85 kilogramów. Wicemistrzami Polski zostali juniorzy Kinga Darmochwał w kategorii 65 kilogramów i Jakub Darmochwał w kategorii +100 kilogramów. Na trzecim miejscu podium stanęła Katarzyna Jaremczuk w kategorii 70 kilogramów.

Trener Daniel Chwastek cieszy się z występu podopiecznych i faktu, że zostali oni wysoko ocenieni także przez trenera kadry narodowej sumo Marka Koniecznego.

Zawody w Ropczycach rywalizowało aż 300 zawodników i zawodniczek.
Prosto z Mistrzostw Polski dwie reprezentantki Tyszowiec Ewelina Ćmil i Katarzyna Jaremczuk pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.