Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Nowa klasa dla sportowców PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe
 

 

Młode szczypiornistki, piłkarze, sumocy i zapaśnicy z Tyszowiec, w nowym roku szkolnym będą mogli rozwijać swoje umiejętności w nowo powstałych klasach sportowych. Utworzono je i w gimnazjum, i szkole podstawowej, przy czym w podstawówce do klasy sportowej będą uczęszczać czwartoklasiści. W sumie w obu klasach będzie się uczyć ponad 40 uczniów.

W obydwu przypadkach wiodącymi dyscyplinami będą: piłka ręczna dla dziewcząt i piłka nożna dla chłopców. Część z nich zgłosiła się także na zajęcia sumo i zapasów, prowadzonych przez trenera kadry narodowej i miejscowego klubu sportowego "Pogoń" Daniela Chwastka.

Według autorów pomysłu utworzenie klasy dla ewentualnych następców Sabiny Włodek, Roberta Lewandowskiego czy Andrzeja Wrońskiego, umożliwi lepszy rozwój młodych talentów sportowych. - Część uczniów nie ukrywa, że znalazło się w nowej klasie z ciekawości, inni, szczególnie starsi, otwarcie przyznają, że właśnie ze sportem wiążą swoją przyszłość i już deklarują chęć podjęcia studiów na akademii wychowania fizycznego - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Kinga Dyniec, która będzie prowadzić zajęcia dla szczypiornistek.

Miejscem treningów będzie hala tyszowieckiego gimnazjum oraz sala sportowa szkoły podstawowej i boisko szkolne. W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie roku szkolnego przyszłe szczypiornistki, razem ze swoją trenerką i piłkarkami MKS "Pogoń" Tyszowce, wzięły udział w rajdzie rowerowym do Wożuczyna. Zdaniem Kingi Dyniec był to typowy trening wysiłkowy. Oprócz jazdy na rowerze po bardzo urozmaiconej i niełatwej trasie, dziewczęta ćwiczyły na stadionie i "Orliku" oraz zagrały mecz kontrolny. Oficjalne wznowienie treningów po wakacyjnej przerwie zaplanowano w najbliższy poniedziałek.Razem z klasą sportową w Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej nowy rok szkolny rozpocznie 210 uczniów, a w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego - 224.


(fot.arch.MKS "Pogoń"/Gimnazjum Tyszowce)