Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Tyszowce: Nowe drogi tuż, tuż PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne
 

 

W przyszłym miesiącu w gminie Tyszowce powinny zostać wybudowane dwa nowe odcinki dróg w Perespie i Kazimierówce. Samorząd właśnie szuka wykonawców robót, które sfinansuje z własnego budżetu i dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W Perespie gmina chce położyć asfalt na fragmencie drogi o długości około 400 metrów. Nowy odcinek trasy w Kazimierówce będzie o połowę krótszy. Na wykonanie robót w Perespie samorząd pozyskał środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Oferty firm, które chcą zrealizować te inwestycje są przyjmowane do 12 września, a termin wykonania robót jest wyznaczony na połowę października.

Już zakończyła się przebudowa trasy Soból - Czartowiec, współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (na zdj.). Drogowcy wyłożyli asfaltem fragment drogi o długości ponad 1300 metrów, wybudowali chodnik i ścieżkę rowerową, utwardzili pobocza i wzmocnili skarpy, a także posadzili przy niej około 200 drzew oraz, na istniejących słupach energetycznych, zamontowali oświetlenie. Koszt tych robót to ponad 990 tysięcy złotych, a ich odbiór techniczny odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Ponadto do końca września powinna się zakończyć realizacja kolejnych inwestycji drogowych w Tyszowcach, Czartowcu Kolonii, Przewalu i Mikulinie. Te prace są współfinansowane z rządowych środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.