Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Mistrzostwa młodzików zapaśników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Najlepsi młodzi zapaśnicy z województwa lubelskiego przyjadą w najbliższy weekend do Tyszowiec. W sobotę 15 września w hali sportowej miejscowego gimnazjum odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci.

Wśród sędziów zawodów będą m.in. mistrz świata i trzykrotny olimpijczyk Dariusz Jabłoński i wicemistrz olimpijski Andrzej Głąb.

Lubelski Okręgowy Związek Zapaśniczy powierzył organizację mistrzostw Miejskiemu Klubowi Sportowemu "Pogoń" Tyszowce po raz drugi z rzędu. Zdaniem trenera Daniela Chwastka to duże wyróżnienie dla klubu i miasta oraz powakacyjny sprawdzian formy młodych zapaśników z całego regionu przed imprezą docelową dla tej grupy wiekowej, czyli Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. - Mam nadzieję, że nasi zawodnicy zaprezentują się godnie, czym potwierdzą efektywność obozów, które w wakacje odbyły się na zgrupowaniach w Okunince, Zakopanem i Giżycku - mówi Daniel Chwastek.

Turniej będzie też okazją do oficjalnego wręczenia książeczek sędziowskich świeżo upieczonym sędziom z Tyszowiec: Kindze Darmochwał i Marcinowi Szłodzie. Ponadto podczas imprezy prezes Klubu Sportowego "Agros" Zamość Konrad Firek wręczy nagrody finansowe tyszowieckim zawodnikom, którzy odnieśli największe sukcesy sportowe w Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pierwsze walki rozpoczną się o 11.00, a wstęp na wszystkie zmagania jest otwarty.

Patronami medialnymi sobotnich mistrzostw są: Informacyjna Agencja Samorządowa, Telewizja Lubaczów i Tygodnik Tomaszowski.