Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Młodzi zapaśnicy dali radę PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

 

Drugie miejsce drużyny i aż 24 medale indywidualnie to dorobek zawodników Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodzików w zapasach.

W zawodach, które w miniony weekend odbyły się w hali sportowej tyszowieckiego gimnazjum, zawodnicy "Pogoni" wywalczyli 6 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych medali, co w klasyfikacji drużynowej dało im drugie miejsce w grupie dzieci i czwarte miejsce w grupie młodzików.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Jurkiewicz, Adrian Rudnik, Damian Radom, Adam Gardzioła (dwukrotnie) i Kamil Kościołko. Srebrne medale wywalczyli: Paweł Stawarski, Gabriel Jurkiewicz, Kamil Kiryło, Michał Fedzioryna, Krystian Bilewicz i Grzegorz Stelmaszczuk. Brązowe krążki zdobyli: Hubert Kościołko, Szymon Taranowicz, Jakub Flak, Mateusz Witkowski, Mateusz Jurkiewicz, Paweł Drąszcz, Szymon Marchiewicz, Arkadiusz Kochman, Mikołaj Dudziński, Rafał Kiryło, Michał Stawarski i Michał Niewiadomski.

Ponadto Adam Gardzioła został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw w grupie dzieci, a Hubert Kościołko odebrał puchar dla najmłodszego zapaśnika, ufundowany przez Tomasza Fedziorynę.W Tyszowieckich mistrzostwach rywalizowało ponad stu zawodników z siedmiu klubów: UKS Zalesie, Orlęta Łuków, Agros Zamość, Cement Gryf Chełm, Janowianka Janów Lubelski, Sokół Lublin i MKS Pogoń Tyszowce. Walki sędziowali: mistrz świata i trzykrotny olimpijczyk Dariusz Jabłoński oraz wicemistrz olimpijski z Seulu Andrzej Głąb.

Turniej był też okazją do oficjalnego wręczenia książeczek sędziowskich świeżo upieczonym sędziom z Tyszowiec. Kinga Darmochwał i Marcin Szłoda odebrali je z rąk sędziego głównego zawodów Krzysztofa Boryca. To pierwsi, poza trenerem Danielem Chwastkiem, sędziowie zapaśniczy "Pogoni" Tyszowce.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek cieszy się zarówno z nominacji sędziowskich, jak i wyników swoich podopiecznych oraz bardzo pozytywnych opinii uczestników na temat organizacji turnieju. Podkreśla, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów i innych osób, które pomagały w organizacji zawodów. Byli to: burmistrz Mariusz Zając i Urząd Miejski w Tyszowcach, Gminna Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi, dyrektor gimnazjum Dorota Badyła, a także Kamil Kopytko z firmy Moto Max, Dariusz Antoszewski z Piaskowni Przewale, sklep Piotra Krasia, Biuro Rachunkowe Tomasz Fedzioryny, Krzysztof Aleksandrowicz z Alex Zrębu oraz Józef Woch z Cegielni Skorpion.


(fot.MKS "Pogoń" Tyszowce)