Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Tyszowianki na podium PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

 

Zapaśniczki Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce bardzo dobrze rozpoczynają nowy sezon. Na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kobiet, które w sobotę 22 września odbyły się w Kisielsku, reprezentantki tego klubu zdobyły 10 medali indywidualnych i trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W zawodach rywalizowało ponad 100 zawodniczek z najlepszych lubelskich klubów oraz zapaśniczki z Siedlec.

Reprezentantki "Pogoni" wywalczyły 5 srebrnych i 5 brązowych medali, co dało im puchar i miejsce w najlepszej "trójce" w województwie.

Ze srebrnymi krążkami do Tyszowiec wróciły: Ewelina Ćmil, Magdalena Radom, Paulina Kołtun, Natalia Podkańska i Dominika Nawrot. Brązowe medale wywalczyły: Kinga Darmochwał, Agnieszka Jaremczuk, Wiktoria Jaremczuk, Anna Stawarska oraz Patrycja Machometa. Poza podium znalazły się cztery kolejne zawodniczki. Katarzyna Jaremczuk zajęła piąte miejsce, Karolina Jachimek była szósta, a Jolanta Jaremczuk i Patrycja Radom uplasowały się na siódmych pozycjach
Trener Daniel Chwastek jest zadowolony z pierwszego po wakacjach sprawdzianu formy swoich podopiecznych. - Szczególnie cenne jest to, że dziewczęta nie ruszają pierwsze do ataku, tylko zaczynają walczyć taktycznie i starają się wygrywać pojedynki poprzez kontrowanie swoich przeciwniczek - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Daniel Chwastek.

Obecnie zapaśnicy "Pogoni" razem z zawodnikami Agrosu Zamość i ich szkoleniowcem Bogdanem Daniłowiczem, którzy dwa razy w tygodniu przyjeżdżają do Tyszowiec, przygotowują się do udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek. Zawody odbędą się jeszcze w tym miesiącu w Kielcach.


(fot.MKS "Pogoń" Tyszowce)