Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Zapaśniczki "Pogoni" na podium w Wierzbicy PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

 

Tytuł brązowych medalistek województwa i 11 medali indywidualnych to dorobek zapaśniczek Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które w miniony weekend odbyły się w Wierzbicy.

Reprezentantki Tyszowiec wywalczyły jeden złoty, trzy srebrne i sześć brązowych krążków. Na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Radom, która w kategorii wagowej do 67 kilogramów nie miała sobie równych. Ponadto została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w grupie młodziczek.

Srebrnymi medalistkami zostały: Paulina Kołtun, Ewelina Ćmil i Agnieszka Jaremczuk, natomiast z brązowymi krążkami do Tyszowiec wróciły: Natalia Podkańska, Anna Stawarska, Patrycja Machometa, Katarzyna Jaremczuk, Wiktoria Jaremczuk i Karlina Jachimek. Na piątych miejscach uplasowały się Patrycja Radom i Jolanta Jaremczuk.

W mistrzostwach rywalizowało ponad sto zawodniczek z najlepszych klubów w regionie, a sędzią głównym był wicemistrz olimpijski w zapasach z Seulu Andrzej Głąb.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek uważa występ swoich podopiecznych za duży sukces, ponieważ turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a województwo lubelskiego należy obecnie do najmocniejszych w zapasach kobiet w Polsce.

Przed trenerem Chwastkiem i jego zawodnikami kolejne wyzwania. Za tydzień w Kraśniku odbędą się zawody o Puchar Polski Kadetek i Juniorek w zapasach kobiet, natomiast tydzień później Tyszowce będą gościć uczestników Puchara Polski Kadetów i Juniorów w Sumo.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)