Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Worek medali sumoków w Łęcznej PDF Drukuj
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Aż 34 medale zdobyli w Międzynarodowym Turnieju Sumo oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego sumocy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce.

W zawodach, które w miniony weekend odbyły się w Łęcznej, rywalizowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z Lubelszczyzny, Podkapracia oraz Estonii i Węgier.

W turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, reprezentanci Tyszowiec wywalczyli po 9 złotych i srebrnych krążków oraz 16 brązowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Jaremczuk, Paulina Kołtun, Michał Niewiadomski, Damian Radom, Jakub Darmochwał, Rafał Kiryło, Adrian Rudnik, Paweł Stawarski i Gabriel Jurkiewicz.

Srebrnymi medalistami zostali: Jakub Jurkiewicz, Karolina Jachimek, Przemysław Piliszczuk, Marcin Szłoda, Adam Gardzioła, Kamil Kiryło, Paweł Drąszcz, Kacper Bezpalko oraz Hubert Kościołko
Z brązowymi medalami do Tyszowiec wrócili: Mateusz Witkowski, Michał Gardzioła, Michał Stawarski, Dominika Nawrot, Natalia Podkańska, Anna Stawarska, Patrycja Machometa, Gabriela Nawrot, Krystian Bilewicz, Kamil Kościołko, Kacper Marcola, Cezary Bezpalko, Arkadiusz Kochman, Michał Fedzioryna, Jakub Flak i Jakub Niewiadomski.

Trener Daniel Chwastek chwali wszystkich swoich podopiecznych, ale jego zdaniem na szczególne wyróżnienie zasługuje zwycięstwo Jakuba Darmochwała nad jego odwiecznym rywalem Rafałem Głodkiem z Wisłoki Dębica. Szkoleniowiec "Pogoni" uważa, że zawody w Łęcznej były doskonałym przetarciem przed Pucharem Polski, który odbędzie się w najbliższą sobotę 24 listopada w Tyszowcach.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)
.