Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


"Mikołajkowy" turniej szczypiorniaka PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Około 80 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej, który w niedzielę 2 grudnia odbył się w hali Gimnazjum w Tyszowcach.

Celem zawodów była popularyzacja szczypiorniaka i promocja nowo powstałych klas sportowych.

Turniej rozpoczęły najmłodsze szczypiornistki z IV klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Tyszowcach. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania okazała się Paulina Lizut, która zdobyła 5 bramek.

W kolejnym meczu piątoklasistki SP Tyszowce rywalizowały z o rok starszymi koleżankami. W tym starciu najlepszą skutecznością wykazała się Dominika Kornas, która trafiła do bramki rywalek 6 razy.

W spotkaniu uczennic pierwszej klasy sportowej gimnazjum najwięcej, po cztery bramki, zdobyły Kinga Aleksandrowicz i Weronika Bezpalko.
W turnieju głównym zagrały trzy drużyny: gimnazjalistki Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce, reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Viking" z Zespołu Szkół nr 5 w Tyszowcach oraz "Absolwentki". Najlepszą bramkarką tych zmagań została Karolina Guźmięga, a najlepszą zawodniczką Weronika Kokoszko. W kategorii najskuteczniejszych szczypiornistek rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie z dorobkiem 10 bramek pierwsze miejsce zajęła Kamila Gitner z "Pogoni", a tuż za nią uplasowały się "Absolwentki" Anna Kościołko i Joanna Radomska, które zdobyły po osiem bramek.

Turniej zakończył mecz pokazowy, w którym miejscowi nauczyciele wychowania fizycznego zmierzyli się z uczniami ZS 5. Przed adeptami piłki ręcznej jeszcze sporo pracy, bo mimo wielkiego zaangażowania i woli walki, musieli uznać wyższość starszych rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli 23:8.
Sędziami zawodów byli: Jan Pastuszak i Andrzej Podlewski, a w rolę Mikołajów, dzięki którym cała impreza się odbyła, wcielili się przedstawiciele miejscowych władz, dyrekcje szkół i lokalni sponsorzy.

Organizatorzy zawodów dziękują za wsparcie i prezenty:


Burmistrzowi Tyszowiec Mariuszowi Zającowi i radnemu Januszowi Zarębskiemu, radnym Powiatu Tomaszowskiego Teresie Chrastinie i Robertowi Bondyrze, dyrektorom - gimnazjum Dorocie Badyle i ZS 5 Agnieszce Podgórskiej, a także właścicielkom - Salonu Fryzjerskiego "Stella" Weronice Czarneckiej oraz sklepu "Galeryjka" Annie Dyniec.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)