Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Nie tylko sportowe sukcesy "Pogoni" PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

 

Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Zawodnicy tego klubu zajęli czołowe miejsca w zawodach w sumo w Warszawie i Mistrzostwach Polski we Wrocławiu w zapasach, a ich trener został wybrany do władz krajowych Polskiego Związku Sumo.

W turnieju mini sumo rozgrywanym w ramach Grand Prix Mazowsza oraz Dzielnicy Wawer sumocy "Pogoni" zdobyli 5 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Paulina Kołtyn i Adam Gardzioła, srebrne medale zdobyli Paweł Drąszcz i Kamil Kościołko, a brązowy medal wywalczyła Natalia Podkańska.

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach klasycznych. Reprezentujący klub z Tyszowiec Michał Niewiadomski w stawce 40 zawodników zajął wysokie, piąte miejsce w kategorii wagowej do 53 kilogramów. W całym turnieju rywalizowało 217 zapaśników, a gościem honorowym zawodów był brązowy medalista olimpijskim z Londynu Damian Janikowski.

Dobre wyniki sportowe i organizacyjne "Pogoni" zostały też docenione przez delegatów Zwyczajnego Sprawozdawczo-Wyborczego Krajowego Zjazdu Polskiego Związku Sumo, którzy do władz krajowych wybrali trenera klubu z Tyszowiec Daniela Chwastka. Szkoleniowiec tyszowieckich sumoków przez kolejne cztery lata będzie zasiadać w komisji arbitrażowo-dyscyplinarnej. Ponadto członkiem komisji rewizyjnej został, współpracujący z "Pogonią" trener Klubu Sportowego "Agros" Zamość Bogusław Daniłowicz.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)