Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Zapaśnicy rozkładają rywali PDF Drukuj Email
LUKS POGOŃ - LUKS POGOŃ

 

Pierwsze miejsce drużyny, 20 medali indywidualnych i tytuł najlepszego zawodnika to dorobek młodych zapaśników Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce, którzy kończą tegoroczne starty.

W miniony weekend podopieczni trenera Daniela Chwastka wystąpili w III Wawerskim Turnieju Zapaśniczym w Warszawie, w którym rywalizowało ponad 100 zawodników z 9 klubów. Tyszowianie przywieźli ze stolicy 8 złotych krążków, 6 srebrnych i 6 brązowych.

Ze złotymi medalami wrócili: Adam Gardzioła, Jakub Jurkiewicz, Gabriel Jurkiewicz, Adrian Rudnik, Damian Radom, Kamil Kiryło, Jakub Darmochwał i Krystian Bilewicz. Srebrne medale wywalczyli: Hubert Kościołko, Kamil Kościołko, Jakub Flak, Kacper Bezpalko, Cezary Bezpalko i Rafał Kiryło. Na trzecim miejscu podium stanęli: Paweł Drąszcz, Jakub Niewiadomski, Michał Stawarski, Arkadiusz Kochman, Mateusz Witkowski i Michał Niewiadomski.

Niekwestionowanym liderem ekipy z Tyszowiec był Jakub Darmochwał, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, kładąc swoich rywali na Łopatki, za co sędziowie i trenerzy przyznali mu zgodnie tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Wśród gości specjalnych byli wicemistrz olimpijski Andrzej Supron i mistrz świata Andrzej Malina.

- Ten turniej pokazał, że mamy bardzo zdolną młodzież, która zdobywa laury nie tylko w swoim województwie, ale i innych regionach kraju. Mijający rok był jednym z najlepszych sezonów w historii naszego młodego klubu - podsumowuje szkoleniowiec "Pogoni". Daniel Chwastek przypomina, że dzięki ciężkiej pracy zawodników oraz osób współpracujących z klubem sportowcy z Tyszowiec mają w swojej kolekcji medale mistrzostw Polski i Europy w zapasach i sumo.

Jednocześnie szkoleniowiec "Pogoni" dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w tym organizatorom warszawskiego turnieju z trenerem UKS "Marysin Wawerski" Leszkiem Blautenbergiem, który od kilku lat współpracuje z sekcją w Tyszowcach.

Najbliższą imprezą z udziałem tyszowieckich zapaśników i sumoków będą pokazy akrobatyczno-zapaśnicze, które odbędą się 13 stycznia w dniu 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)