Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


"Śmieciowa" kampania informacyjna PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Władze Tyszowiec zachęcają mieszkańców do udziału w odbywających się w całej gminie zebraniach wiejskich. Jedną z ważniejszych spraw, które są na nich poruszane jest zbliżająca się "rewolucja śmieciowa".

Od 1 lipca tego roku w każdej gminie będzie obowiązywać nowy system odbioru i wywozu odpadów. Według nowych przepisów to gmina, a nie właściciel nieruchomości, podpisze umowę z firmą, która będzie odbierać śmieci z każdej posesji. Mieszkańcy będą do urzędu gminy wnosić tak zwane opłaty śmieciowe, które będą naliczane według liczby osób, zamieszkałych w danym gospodarstwie domowym. Zgodnie z uchwałą, którą Rada Miejska przyjęła w grudniu ubiegłego roku, za odbiór odpadów segregowanych będzie trzeba płacić 5 złotych od osoby, natomiast stawka za śmieci niesegregowane będzie wynosić 8 złotych. Opłaty będzie trzeba dokonywać do 25 dnia każdego miesiąca.

Nowy system będzie obowiązywać od lipca, ale mieszkańcy miasta i gminy Tyszowce już teraz mogą pobierać deklaracje, które będą podstawą do naliczania opłat. Można je pobrać ze strony internetowej gminy, w urzędzie lub od sołtysów. Wypełnione formularze będą przyjmowane od 1 do 31 marca. Burmistrz Mariusz Zając ma nadzieję, że mieszkańcy chętniej będą korzystać z możliwości segregowania śmieci, ponieważ zapłacą za ich odbiór mniej, a przez to przyczynią się do likwidacji "dzikich wysypisk" i poprawy estetyki gminy.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w urzędzie miejskim, a niezbędne dokumenty: deklarację o wysokości opłaty, a także uchwały, dotyczące nowego systemu zagospodarowania odpadów, można znaleźć na stronie: www.tyszowce.pl.


(fot.sxc.hu)