Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Pracowite ferie zapaśników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Nie dla wszystkich dzieci i młodzieży tegoroczne ferie zimowe były czasem odpoczynku. Zawodnicy klubu zapaśniczego "Pogoń" Tyszowce uczestniczyli w obozach szkoleniowych, podczas których szlifowali formę pod okiem czołowych trenerów w kraju.

W pierwszym tygodniu ferii dziewczęta trenowały w Zamościu, a chłopcy w Kraśniku. Podczas obozu kadry wojewódzkiej młodziczek, kadetek i juniorek w Zamościu 11 zapaśniczek "Pogoni" poznawało techniki zapaśnicze i wzięło udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek, gdzie dziewczęta z Tyszowiec zdobyły pięć medali. Złote wywalczyły Wiktoria Jaremczuk i Paulina Kołtun, ze srebrnym krążkiem wróciła Karolina Jachimek, a z "brązem" Dominika Nawrot oraz Anna Stawarska.

W tym samym czasie 11 chłopców z "Pogoni" przebywało na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików, kadetów i juniorów w Kraśniku. Grupą juniorów i kadetów opiekowali się trzykrotny olimpijczyk, mistrz świata i Europy Dariusz Jabłoński oraz wicemistrz Europy Mariusz Łoś, natomiast młodzików trenowali świeżo upieczony trener kadry wojewódzkiej młodzików w zapasach Daniel Chwastek oraz szkoleniowiec "Orląt" Łuków Grzegorz Wałachowski. Podczas zgrupowania zawodnicy poznawali nowe chwyty i walczyli w sparingach z kolegami z innych klubów. W wolnym czasie korzystali z sauny, krytej pływalni, siłowni oraz innych atrakcji kraśnickiego kompleksu sportowegoKolejny obóz odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Tyszowcach, gdzie podopieczni Daniela Chwastka trenowali razem z zawodnikami KS "Agros" Zamość, prowadzonymi przez Bogusława Daniłowicza. Goście z Zamościa byli na tyle zadowoleni z warunków, jakie zaoferowało tyszowieckie liceum, że od razu zadeklarowali chęć udziału w kolejnym obozie w tym samym miejscu.

Miłym akcentem, kończącym tegoroczne ferie był udział reprezentantów "Pogoni" w uroczystym podsumowaniu plebiscytu na najlepszych sportowców i trenerów, organizowanego przez Tygodnik Zamojski. Ewelina Ćmil zajęła w nim ósme miejsce, natomiast w plebiscycie szkoleniowców Daniel Chwastek uplasował się na czwartej pozycji.

Dla szkoleniowca "Pogoni" to kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie i docenienie jego wkładu w rozwój sportu w Tyszowcach i na Lubelszczyźnie. W tym miesiącu Daniel Chwastek otrzymał nominację na trenera kadry wojewódzkiej młodzików w zapasach, a wcześniej został wybrany do władz krajowych Polskiego Związku Sumo.

Sam zainteresowany cieszy się nie tylko z osobistych sukcesów, ale także solidnie przepracowanych ferii przez jego podopiecznych. Daniel Chwastek wierzy, że efekty ciężkiej pracy już wkrótce będą widoczne podczas zbliżających się Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)
.