Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kolejny raz organizuje "Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych". Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji zawodowej. 29 maja 2013 r. w godzinach od 900 do 1400 w Inspektoracie ZUS w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Jana Pawła II 6 swoją wiedzą podzielą się eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W godzinach  od 1000 do 1300 dyżurować będą przedstawiciele Urzędu Skarbowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

      

  

 Każdy z odwiedzających Inspektorat będzie mógł w tym dniu dowiedzieć się więcej na tematy świadczeń emerytalno-rentowych, przysługujących dodatków i spraw dotyczących indywidualnych przypadków świadczeniobiorców.

 

Organizatorzy udostępnią również najnowsze wydanie "Informatora dla Osób Niepełnosprawnych”. 

 

Osoby zainteresowane będą mogły założyć „profil zaufany PUE” umożliwiający kontakt z ZUS bez wychodzenia z domu – przez Internet. Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług, które pozwalają na łatwy dostęp do danych zgromadzonych na koncie w ZUS (składki, okresy ubezpieczenia, zgłoszeni członkowie rodziny, hipotetyczna emerytura, kapitał początkowy, zwolnienia lekarskie i wiele innych).

Do potwierdzenia profilu PUE wymagany jest dokument tożsamości, adres poczty email lub nr telefonu komórkowego. Platforma dostępna jest pod adresem: pue.zus.pl lub www.zus.pl.

 

 

 

 Magdalena Plizga

Rzecznik Prasowy

Oddziału ZUS w Biłgoraju