Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Inwestycje dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Za niespełna dwa miesiące w Tyszowcach powstanie pierwszy w gminie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przetarg na wykonanie robót i montaż niezbędnych urządzeń już został rozstrzygnięty, a maluchy pojawią w tym miejscu w połowie wakacji.

Miejsce zabaw dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy powstanie przy ul. Szkolnej, w rejonie miejscowej szkoły i przedszkola. Będzie to ogólnodostępny teren z kilkoma huśtawkami, zestawem zabawowym, zjeżdżalnią i ławkami.

- Będzie to pierwszy, tak wyposażony obiekt dla dzieci w mieście. Na razie mamy tylko jeden plac dla przedszkolaków, który ma już swoje lata, ale myślimy o kolejnym - mówi burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Koszt inwestycji, która ma być zrealizowana do końca lipca, to ponad 26 tysięcy złotych. Miasto zapłaci mniej niż połowę tej kwoty, ponieważ na resztę otrzyma dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeszcze w tym roku, w tym samym źródle, samorząd zamierza się starać o środki na kolejny plac zabaw oraz trawiaste boisko w Zamłyniu. Jeśli otrzyma dotację, zostanie on wybudowany w 2014 roku.


(fot.sxc.hu)