Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Święto Kwitnącej Fasoli 2013 PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Konkurs przebierania i łuskania fasoli na czas, przenoszenie worków z fasolą i turniej wiedzy na temat uprawy fasoli - to tylko wybrane atrakcje tegorocznego "Święta kwitnącej fasoli", które odbyło się w niedzielę 30 czerwca w Tyszowcach.

Doroczne święto to jednak nie tylko konkursy z jedną, główną "bohaterką", ale również występy artystyczne, koncerty muzyczne oraz mnóstwo atrakcji dla milusińskich. przed otwarciem imprezy dokonano uroczystości przekazania wozu bojowego lekkiego dla KSRG OSP Tyszowce. Przekazania dokonał Komendant Powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej  w Tomaszowie Lubelskim st. bryg. mgr inż. Stanisław Kielich, poświęcenia samochodu strażackiego dokonał wikariusz Parafii Tyszowce ks. Dariusz Babiak. Po tych uroczystościach oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając, po którym na scenę wkroczyli członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. W kilku odsłonach i z różnym repertuarem zaprezentował się również Zespół Pieśni i Tańca "Roztocze" z Tomaszowa Lubelskiego, który przyjechał do Tyszowiec z kapelą podwórkową. Wśród wykonawców, którzy umilili czas podczas tegorocznego świętowania, był również - zespół ludowy Bogdana Głowackiego z Rogóźna oraz laureatka telewizyjnego programu "Must be the music" - Irena.

Wieczorną część programu wypełnił koncert discopolowej grupy "Master" i pokaz sztucznych ogni, a świętowanie zakończyła zabawa do rana z zespołem "Baflo". Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in.: bungee, zjeżdżalnie i dmuchane zamki, karuzele, a słodkie i zimne smakołyki, a dla wszystkich potrawy z grilla. Tegoroczne "Święto kwitnącej fasoli" w Tyszowcach było współfinansowane z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, skąd pochodzi  80 procent kosztów organizacji tej imprezy.  Uprawa fasoli to jedno z najbardziej popularnych zajęć mieszkańców Tyszowiec, które są niemal w centrum upraw tej rośliny. To dlatego, raz w roku, odbywa się tu festyn integrujący lokalną społeczność i promujący miejscowe tradycje.

 

ZDJECIA Z FESTYNU - ZAPRASZAMY !!!