Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Pomoc dla Oli na maratonie fitness PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

W Tyszowcach i okolicach ludzi dobrej woli nie brakuje. Taki wniosek można wysnuć po frekwencji na Charytatywnym Maratonie Fitness, który odbył się w niedzielę 2 kwietnia w hali miejscowego gimnazjum. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać prawie 2500 złotych, które będą przeznaczone na leczenie chorej Aleksandry Steć.

Każdy kto w niedzielne popołudnie pojawił się w hali tyszowieckiego gimnazjum mógł popatrzeć, albo wziąć aktywny udział w zajęciach lub skorzystać z innych atrakcji. Zajęcia zumby, pilates i fitness, prowadziło aż 8 instruktorek: Zofia Badach z Biłgoraja, Kinga Organista z Zamościa, Beata Kulczyńska i Anna Wójcik z Tomaszowa Lubelskiego, Irmina Pedo z Dołhobyczowa, Monika Kurowska z Werbkowic, Justyna Skiba z Hrubieszowa i główna organizatorka maratonu Kinga Dyniec z Tyszowiec.

W organizację imprezy włączyła się także Pizzeria Valentino Tomasza Walentyna, która ufundowała posiłek dla instruktorek, a w programie było też malowanie twarzy w wykonaniu Anny Dyniec, quizy przygotowane przez Szkołę Językową Helen Doron English Artura Brzozowskiego z Hrubieszowa, porady kosmetyczne Natalii Bezpalko i Elżbiety Charatynowicz oraz rozmowy na temat refleksologii z Anną Wojciechowską.

Organizatorzy maratonu dziękują również za wsparcie burmistrzowi Tyszowiec Mariuszowi Zającowi, dyrektor miejscowego gimnazjum Dorocie Badyle, dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury Grzegorzowi Piliszczukowi, harcerzom i zuchom z 22 drużyny pod wodzą druhny Eweliny Sawczuk oraz Tyszowieckiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją Roberta Słupskiego, która przygotowała muzyczny wstęp do maratonu.

Wśród gości była mama Aleksandry Steć, która w imieniu córki dziękowała za wsparcie, natomiast autorzy pomysłu już zapowiedzieli, że na tym pomoc dla przyjaciółki się nie kończy, zapraszając zebranych na kolejny maraton, który ma się odbyć jesienią.
Aleksandra Steć zmaga się z różnymi chorobami od dziecka. Jako 14-latka przeszła operację kręgosłupa, podczas której doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Po długiej rehabilitacji dziewczynie udało się wstać z wózka, ale potem jej stan zdrowia zaczął się pogarszać. Cały czas zmaga się z dysfunkcją pęcherza moczowego i nerek, do których doszły choroby autoimmunologiczne i problemy neurologiczne. Obecnie Ola wymaga całodobowej opieki, rehabilitacji i stałego leczenia, które nie jest refundowane. Mimo przeciwności Aleksandra Steć ukończyła psychologię, a w międzyczasie wydała zbiór cytatów o miłości, tęsknocie, walce z chorobami i o kobiecości. Niedawno nowy nakład książki pod tytułem "Moja dusza pachnie Tobą" opuściła drukarnię i można ją kupić bezpośrednio u autorki poprzez fan page na Facebook'u pod tym samym adresem.