Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Unijne doposażenie szkół PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Szkoły podstawowe i gimnazjum w mieście i gminie Tyszowce otrzymały nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne. Będą one wykorzystywane m.in. na dodatkowych zajęciach, współfinansowanych przez Unię Europejską, w których uczestniczy prawie 430 uczniów.

Za ponad 140 tysięcy złotych zakupiono m.in. na: laptopy i drukarki, mikroskopy, tablice i plansze interaktywne, ćwiczenia, a także modele oraz zestawy i programy edukacyjne. Będą one służyć do prowadzenia zajęć z języka angielskiego i polskiego, matematyki, przyrody, informatyki, historii, chemii i fizyki, a także zajęć logopedycznych i rekreacyjno-ruchowych.

Od września, w ramach projektu pod nazwą "Absolutna szansa", uczestniczą w nich zarówno najbardziej uzdolnieni uczniowie, jak też ich rówieśnicy, którzy aspirują do tej grupy. Zajęcia odbywają w dni robocze, rano lub po południu, a ich szczegółowy harmonogram opracowują dyrektorzy poszczególnych placówek, dostosowując je do możliwości organizacyjnych szkół oraz potrzeb dzieci i młodzieży.

Ponadto za unijne pieniądze gimnazjaliści mogą w Szkolnym Ośrodku Karier, korzystać z indywidualnych porad pedagoga, psychologa i doradcy zawodowego.

Całkowita wartość projekt "Absolutna szansa", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, to ponad 750 tysięcy złotych. Dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem właśnie zakupionego sprzętu będą się odbywać do czerwca przyszłego roku w szkołach podstawowych w Czartowczyku, Kazimierówce, Perespie, Przewalu i Tyszowcach oraz gimnazjum w Tyszowcach.