Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Tyszowianin lepszy od kadrowiczów PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Miniony tydzień był bardzo udany dla zapaśników i zapaśniczek Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce.

Dobrą passę rozpoczął Jakub Darmochwał, który w międzynarodowym turnieju w Kostopolu na Ukrainie zdobył złoty medal. Kolejnych 13 krążków wywalczyli w Strupinie, podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w stylu klasycznym, najmłodsi reprezentanci Tyszowiec. Ubiegłotygodniowy dorobek medalowy uzupełniły zapaśniczki "Pogoni", które dołożyły 5 krążków podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sułowie.

W turnieju w Kostopolu walczyły kluby z Ukrainy oraz zapaśnicy kadry narodowej Polski. Chociaż Jakub Darmochwał nie jest kadrowiczem, mógł wystąpić w tych zawodach dzięki zdobyciu w październiku brązowego medalu w Pucharze Polski. Tyszowianin zaprezentował się znakomicie, zdobywając złoto w kategorii wagowej do 85 kilogramów. - To najlepszy wynik spośród wszystkich Polaków, którzy startowali w tym turnieju - podkreśla trener "Pogoni" Daniel Chwastek. Jego zdaniem Jakub Darmochwał ma wszelkie predyspozycje, by osiągać jeszcze lepsze wyniki, ale powinien więcej pracować nad walką w parterze i jeszcze bardziej wierzyć w swoje umiejętności. 
Podczas zawodów, które odbyły się w sobotę 9 listopada w Strupinie, na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w stylu klasycznym, zapaśnicy z Tyszowiec zdobyli 13 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Antoszewski, Michał Niewiadomski, Adam Gardzioła, Michał Stawarski, Gabriel Jurkiewicz i Jakub Flak. Srebrne medale wywalczyli: Adrian Rudnik, Jakub Jurkiewicz, Piotr Burcol i Kacper Marcola, a brązowe - Przemysław Piliszczuk, Arkadiusz Kochman i Jakub Niewiadomski.

Według trenera Daniela Chwastka turniej w Strupinie pokazał, że "Pogoń" ma zdolnych młodzików, a na szczególne słowa uznania zasługują Adam Gardzioła, Jakub Antoszewski i Michał Niewiadomski. - To obecnie najlepsi zawodnicy w województwie w swojej kategorii wagowej - uważa szkoleniowiec MKS-u i podkreśla, że najmłodsi zawodnicy tego klubu poczynili w ostatnim czasie duże postępy.

Bardzo pozytywnie należy też ocenić występ zapaśniczek, które rywalizowały w Sułowie podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego, gdzie zdobyły 5 medali. Dwa złote wywalczyły Magdalena Radom i Wiktoria Jaremczuk. Srebrny wywalczyła Ewelina Ćmil, natomiast na trzecim stopniu podium stanęły Katarzyna Jaremczuk i Wiktoria Jaremczuk, która walczyła w dwóch grupach wiekowych.
Zdaniem trenera Chwastka ogromny wkład w te sukcesy ma Bogusław Daniłowicz z "Agrosu" Zamość, który współpracuje z sekcją zapaśniczą tyszowieckiego klubu.

W najbliższych dniach reprezentanci Tyszowiec będą mieć okazję porównania swoje formy z rywalami z całego kraju. W tym tygodniu wystartują w Pucharze Polski Kadetek i Juniorek w zapasach kobiet w Stargardzie Szczecińskim, w Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Bajorka, który odbędzie się po długoletniej przerwie w Krakowie oraz w Pucharze Polski Juniorów w Wałbrzychu.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)