Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Medalowy weekend zapaśników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Kolejny udany tydzień mają za sobą zapaśniczki i zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce.

Dobrą passę rozpoczęła Katarzyna Jaremczuk, która w miniony weekend zdobyła srebrny medal podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Kadetek. Kolejnych 12 krążków wywalczyli jej koledzy, startujący w Krakowie w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym.

W Pucharze Polski, który odbył się 16 listopada w Stargardzie Szczecińskim, Katarzyna Jaremczuk startowała w kategorii wagowej do 65 kilogramów. Walki eliminacyjne zawodniczka z Tyszowiec przeszła jak burza, dopiero w finale musiała uznać wyższość jednej z rywalek. Udany występ Katarzyny Jaremczuk prawdopodobnie zaowocuje powołaniem na zgrupowanie kadry narodowej w zapasach kobiet, które 6 grudnia odbędzie się w Siedlcach.

Podczas turnieju w Krakowie zawodnicy z Tyszowiec wywalczyli 4 złote medale, trzy srebrne i 5 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Antoszewski, Jakub Jurkiewicz, Gabriel Jurkiewicz i Michał Stawarski. Srebrne medale zdobyli Jakub Darmochwał, Paweł Stawarski i Jakub Niewiadomski. Natomiast z brązowymi krążkami do Tyszowiec wrócili: Jakub Flak, Arkadiusz Kochman, Kacper Marcola, Szymon Żuk i Adrian Rudnik. W turnieju, który odbył się po 15-letniej przerwie, startowało 96 zawodników z 11 klubów.

Przed zawodnikami "Pogoni" teraz dwa kolejne ważne występy. Już w najbliższą sobotę 23 listopada wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych, który odbędzie się w Warszawie, a tydzień później w Tyszowcach wystartują w Pucharze Polski w sumo.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)