Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Maraton szczypiorniaka PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Pięć godzin i trzy sekundy trwał Maraton Szczypiorniaka, który w weekend odbył się w Tyszowcach.

Uczestniczyło w nim trzynaście zespołów nie tylko z Tyszowiec, ale również Mircza, Turkowic i Zwierzyńca. Były to drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie oraz grupy nieformalne, składające się na przykład z nauczycieli.

Wyniki konkretnych meczów nie były w tym przypadku najważniejsze. Liczył się ciekawy sposób aktywnego spędzenia wolnego czasu, integracja piłkarek i piłkarzy ręcznych z kilku gmin oraz dobra zabawa. Liczone były tylko gole, rzucone na lewą i prawą bramkę. W sumie padły 253 bramki. - Pomysł się sprawdził, bo po pięciogodzinnych zmaganiach uczestnicy niezbyt chętnie schodzili z boiska, twierdząc, że chcieliby pograć jeszcze dłużej - podsumowuje pomysłodawczyni turnieju, nauczycielka wychowania fizycznego z Tyszowiec Kinga Dyniec.

Był to pierwszy, ale już wiadomo, że nie ostatni taki turniej w Tyszowcach. Uczestnicy kolejnych zawodów mają grać... dwa razy dłużej. Termin jeszcze nie został ustalony.

Maraton zorganizowali: Urząd Miejski, sekcja piłki ręcznej Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej i Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach.

Za dwa tygodnie szczypiorniści z Tyszowiec i okolic spotkają się ponownie, by wziąć udział w drugim Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej.

Zdjęcia z maratonu
(fot. K. Dyniec)