Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Puchar Polski w Tyszowcach PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

W Tyszowcach trwają ostatnie przygotowania Pucharu Polski w Sumo, który odbędzie się w najbliższą sobotę 30 listopada w hali miejscowego gimnazjum.

Organizatorzy zawodów, które są organizowane w Tyszowcach już od kilku lat, spodziewają się przyjazdu około 200 zawodniczek i zawodników, którzy będą walczyć o cenne punkty, potrzebne do kwalifikacji na najbliższe Mistrzostwa Europy. W tym roku udział w turnieju zapowiedzieli reprezentanci klubów z Warszawy, Strzelec Opolskich, Gorzowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Marysina, Niska, Lubziny, Kielc, Lublina i Zamościa. Otwarte dla publiczności zawody, które organizuje Miejski Klub Sportowy "Pogoń" Tyszowce, rozpoczną się o 10.00.

Zawodnicy "Pogoni" powinni w nich odegrać znaczącą rolę, a o ich wysokiej formie świadczą m.in. wyniki zapaśników, którzy w miniony weekend wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Warszawie. Podopieczni trenera Daniela Chwastka zdobyli w stolicy cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe. Na drugim stopniu podium stanęli Jakub Antoszewski i Michał Niewiadomski, natomiast o brązowe postarali się Adam Gardzioła i Wiktoria Jaremczuk. W turnieju wzięło udział 160 zawodników i zawodniczek z całego kraju.
W tym samym czasie i miejscu odbywały się Mistrzostwa Polski Weteranów w Zapasach. Najmłodsi zawodnicy mogli więc podziwiać dużo starszych od siebie kolegów, którzy mimo upływu czasu, imponują wciąż wspaniałą formą i wolą walki. Zapaśnicy z Tyszowiec mieli okazję krótkiej rozmowy m.in. ze świeżo upieczonym Mistrzem Polski Weteranów, jednocześnie legendą polskich i światowych zapasów, Andrzejem Wrońskim, który jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy.

W ostatnich dniach ogromne wyróżnienie spotkało również Katarzynę Jaremczuk i Magdalenę Radom, które zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej w zapasach kobiet, zaplanowane na 8 grudnia w Siedlcach. Według trenera Chwastka to duże osiągnięcie i wyróżnienie dla samych zawodniczek i całego klubu. Z kolei turniej zapaśniczy w Warszawie był ostatnim sprawdzian jego podopiecznych przed Mistrzostwami Polski Młodzików i Młodziczek. Zawody odbędą się 6 grudnia w Raciborzu.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)