Menu

Estończycy w Tyszowcach PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

p3

Impreza w Tyszowcach odbywa się regularnie już od kilku lat i jest największą imprezą w sumo rangi międzynarodowej w województwie. Corocznie do Tyszowiec na Puchar Polski przyjeżdżają najlepsi sumocy i symoczki z całego kraju. W tym roku w imprezie uczestniczyły kluby z: Estonii, Warszawy, Kielc, Zamościa, Ropczyc, Gnojnicy, Lubziny, Gorzowa Wielkopolskiego, Marysina, Sułowa, Dębicy, Krotoszyna, Niska. Zawodnicy z MKS Pogoń Tyszowce zdobyli następujące wyniki:
Obserwatorami  turnieju byli prezes Polskiego Zwiazku Sumo Dariusz Rozum oraz sekretarz Polskiego związku Sumo Andrzej Wojda, którzy bardzo pozytywnie ocenili tyszowiecki turniej i przyznali organizację następnego Pucharu Polski w Sumo również Miejskiemu Klubowi Sportowemu Pogoń Tyszowce.
Gospodarze z Tyszowiec zdobyli 11 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli: dwukrotnie Jakub Antoszewski w kategorii 65 kilogramów młodzików i kadetów, Katarzyna Jaremczuk w kategorii 60 kilogramów juniorek, Przemysław Piliszczuk w kategorii 60 kilogramów juniorów oraz Jakub Darmochwał, który wygrał rywalizację juniorów w kategorii 85 kilogramów i młodzieżowców w kategorii 92 kilogramów. Srebrne krążki wywalczyli Adam Gardzioła w kategorii 55 kilogramów młodzików, Magdalena Radom w kategorii +65 kilogramów kadetek i Ewelina Ćmil w kategorii 55 kilogramów wśród młodzieżowców. Na trzecim miejscu turniej zakończyły Wiktoria Jaremczuk w kategorii 50 kilogramów kadetek i Michał Niewiadomski w kategorii 65 kilogramów kadetów.
p2W Otwartych Mistrzostwach Tyszowiec w Mini Sumo, młodzi tyszowianie stanęli na podium ośmiokrotnie. Złote medale zdobyli Gabriel Jurkiewicz w kategorii 26 kilogramów, Adrian Rudnik z kategorii 30 kilogramów i Michał Stawarski w kategorii 55 kilogramów. Srebro wywalczyli Jakub Flak w kategorii 30 kilogramów, Jakub Niewiadomski w kategorii 37 kilogramów i Kacper Marcola w kategorii 50 kilogramów. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Paweł Stawarski w kategorii 26 kilogramów, Jakub Jurkiewicz w kategorii 26 kilogramów i Arkadiusz Kochman w kategorii 45 kilogramów.
– Bardzo mnie cieszy postawa moich zawodników, wszyscy pokazali że są w dobrej formie i to że są członkami kadry narodowej nie jest przypadkiem. Cieszy mnie również, że już od kilku lat tak duża grupa młodzieży i dzieci z tak wielu klubów w Polsce regularnie uczestniczy w naszym turnieju i na stałe zapisała sobie w swoim kalendarzu imprez Puchar Polski w Tyszowcach. Na koniec chciałem podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy: Stowarzyszenie Gotania, Mariusz Zając - Burmistrz Tyszowiec, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Bank Zachodni WBK, Piotr Kraś – Sklep Spożywczy, Dariusz Antoszewski – Piaskownia Przewale, tajemniczy pan „Dzidek” – mówi trener Daniel Chwastek.