Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Aktywne "Mikołajki" szczypiornistów PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Dziewięć drużyn wystąpiło w drugim Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej, który w niedzielę 8 grudnia odbył się w Tyszowcach.

Wprawdzie udział w rozgrywkach zapowiadały ekipy z sąsiednich gmin, ale ostatecznie w zawodach zagrały wyłącznie zespoły z Tyszowiec, w tym przede wszystkim drużyny dziewcząt. - Nie prowadziliśmy żadnej klasyfikacji generalnej. Chodziło o dobrą zabawę i możliwość konfrontacji umiejętności szczypiornistek w różnym wieku - mówi pomysłodawczyni turnieju Kinga Dyniec. Aż cztery ekipy wystawiło tyszowieckie gimnazjum, w którym są m.in. klasy sportowe o profilu piłka ręczna. Oprócz tego, w zawodach uczestniczyły po dwa zespoły z miejscowej szkoły podstawowej i Zespołu Szkół nr 5 oraz "Absolwentki".

W sumie rozegrano sześć spotkań, w których padło ponad 160 bramek. Najbardziej wyrównany i zacięty pojedynek stoczyły "Absolwentki", które uległy reprezentacji chłopców z ZS 5 różnicą trzech goli.

Jak na prawdziwe mikołajki przystało oprócz emocji sportowych były też słodycze, zabawki, biżuteria, gadżety, promujące Tyszowce oraz inne prezenty. Organizatorzy zawodów dziękują za ufundowanie upominków i pomoc w przeprowadzeniu zawodów: burmistrzowi Mariuszowi Zającowi, radnej powiatu tomaszowskiego Teresie Chrastinie, dyrektorom - gimnazjum Dorocie Badyle i ZS 5 Agnieszce Podgórskiej, Samorządowemu Centrum Kultury, a także właścicielkom - Salonu Fryzjerskiego "Stella" Weronice Czarneckiej oraz sklepu "Galeryjka" Annie Dyniec.

Szczypiorniści i kibice piłki ręcznej z Tyszowiec i okolic kolejny raz spotkają się za kilka tygodni na kolejnym meczu, który odbędzie się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

FOTO GALERIA
(fot. organizatorzy)