Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


16 medali na zakończenie roku PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Udaną końcówkę roku mają sumocy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Podczas ostatnich zawodów z cyklu Pucharu Polski Młodzieżowców w Sumo i Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer w Mini Sumo, które zorganizował UKS "Fuks" Warszawa, reprezentanci Tyszowiec zdobyli 16 medali.

Dorobek młodych sumoków powiększył się o cztery złote krążki, pięć srebrnych i siedem brązowych.

W pucharze młodzieżowców wśród kobiet Ewelina Ćmil była druga w kategorii 55 kilogramów i trzecia w kategorii 60 kilogramów. Ponadto Katarzyna Jaremczuk zdobyła dwa srebrne medale w kategorii 65 i 70 kilogramów, natomiast Magdalena Radom wywalczyła złoto w kategorii 70 kilogramów i srebro w kategorii 75 kilogramów. Wśród mężczyzn Przemysław Piliszczuk wygrał zawody w kategorii 60 kilogramów i był trzeci w kategorii 70 kilogramów, a Jakub Darmochwał wywalczył brąz w kategorii 92 kilogramów.

W Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer w Mini Sumo pierwsze miejsca zajęli Paweł Stawarski w kategorii 25 kilogramów i Jakub Flak w kategorii 31 kilogramów. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Marcola w kategorii 40 kilogramów, a na trzecim: Gabriel Jurkiewicz w kategorii 26 kilogramów, Adrian Rudnik w kategorii 33 kilogramów, Arkadiusz Kochman w kategorii 50 kilogramów i Michał Stawiarski w kategorii 55 kilogramów.

Był to nie tylko ostatni taki turniej w tym roku, ale także ostatni, w którym sumocy zdobywali punkty, umożliwiające start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy we Lwowie. Taką decyzję podjęto podczas zjazdu Polskiego Związku Sumo, który towarzyszył zmaganiom w stolicy. Województwo lubelskie w obradach reprezentował m.in. trener "Pogoni" Tyszowce Daniel Chwastek, który jest wiceprzewodniczącym komisji dyscyplinarno-arbitrażowej.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)