Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


OSP poszukuje kandydatów na strażaków PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Tyszowcach poszukuje kandydatów na strażaków. Jednostka działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i musi mieć odpowiednią liczbę druhów, którzy mają uprawnienia, by brać udział w akcjach ratowniczych.

- Wprawdzie obecnie spełniamy ten warunek, ale w naszych szeregach są ludzie, którzy na co dzień uczą się albo pracują i może się zdarzyć, że skompletowanie załogi będzie kłopotliwe. Dlatego poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do naszego grona - mówi Komendant Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tyszowcach Wojciech Baj.

Czynnym strażakiem może być kandydat, który ma 18 lat, jest zdrowy i sprawny fizyczne oraz chętny do niesienia pomocy innym. Wszyscy zainteresowani najpierw są przyjmowani na staż, podczas którego sprawdza się ich przydatność do służby. Jeśli ta ocena wypada pozytywnie kandydat jest kierowany na badania lekarskie, a potem na kurs pożarniczy.

- Szukamy przede wszystkim dorosłych, ale mogą się do nas zgłaszać już 16-latkowie. Wprawdzie jeszcze nie mogą brać czynnego udziału w akcjach, ale mogą przyglądać się naszej pracy i wiele nauczyć, by w przyszłości stać się aktywnym strażakiem - dodaje Wojciech Baj. Do OSP mogą się się zgłaszać również kobiety, które chcą, na przykład pomagać w organizacji zebrań, imprez czy uroczystości.

OSP w Tyszowcach jest jedną z 12 jednostek w gminie. Obecnie liczy prawie 40 członków, w tym 4 kobiety. To najstarsza jednostka w gminie, która w trym roku obchodzi 115 rocznicą powstania.


(fot. arch. UM Tyszowce)