Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Szczęśliwa trzynastka PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce przekonali się, że trzynastka nie musi być pechowa. Podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego, które odbyły się w Potoczku koło Janowa Lubelskiego, reprezentanci Tyszowiec zdobyli... 13 medali, w tym 8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Stawarski, Jakub Niewiadomski, Gabriel Jurkiewicz, Jakub Antoszewski, Przemysław Piliszczuk, Jakub Darmochwał, Adam Gardzioła i Kacper Marcola. Srebrne krążki wywalczyli Jakub Jurkiewicz i Jakub Flak, a brązowe zdobyli Paweł Stawarski, Michał Niewiadomski i Arkadiusz Kochman.

Turniej z udziałem przedstawicieli najlepszych klubów z całego województwa, obserwowali goście honorowi, którymi byli wicemistrz olimpijski Andrzej Głąb i akademicki wicemistrz świata Radosław Truszkowski.

Trener zapaśników "Pogoni" uważa, że tak udany początek roku w wykonaniu jego podopiecznych są efektem dobrze przepracowanych obozów, które odbyły się podczas ferii.

Jakub Darmochwał i Michał Niewiadomski szlifowali swoją formę na obozie kadry narodowej w Giżycku, natomiast Katarzyna Jaremczuk, Wiktoria Jaremczuk i Magdalena Radom pracowały na obozie kadry narodowej w Raciborzu. Pozostali zawodnicy i zawodniczki uczestniczyli w zgrupowaniu, które odbyło się w Tyszowcach. Te zajęcia poprowadzili Daniel Chwastek, Bogusław Daniłowicz i wicemistrz Europy Mariusz Łoś, a uczestniczyli w nich także zapaśnicy KS Agrosu Zamość.

Kolejny sprawdzian formy przed podopiecznymi Daniela Chwastka już za kilka dni. 15 lutego wystąpią w Pucharze Polski w Sumo, który odbędzie się w Krotoszynie.
(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)