Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Stolica sumo zdobyta PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Dziewięć medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe to dorobek sumoczek i sumoków Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce na zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w miniony weekend.

W Krotoszynie, który jest uznawany za stolicę polskiego sumo, rywalizowali przedstawiciele 16 klubów. Spośród reprezentantów "Pogoni" najlepiej spisali się Jakub Darmochwał, Przemysław Piliszczuk i Wiktoria Jaremczuk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Srebrne krążki wywalczyli Przemysław Piliszczuk i Magdalena Radom - dwa, a z brązowymi wrócili do Tyszowiec Ewelina Ćmil i Katarzyna Jaremczuk, która również zdobyła dwa medale.

Gościem honorowym zawodów była posłanka i była minister edukacji narodowej Krystyna Łybacka, która podczas otwarcia turnieju wręczyła trenerowi tyszowieckich sumoków Danielowi Chwastkowi Nagrodę Ministra Sportu i Turystyki, a jego podopiecznym: Kindze Darmochwał, Jakubowi Darmochwałowi, Ewelinie Ćmil, Katarzynie Jaremczuk i Magdalenie Radom dyplomy za bardzo dobry występ na Mistrzostwach Europy.
(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)