Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Srebro na Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Magdalena Radom z Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce została międzynarodową wicemistrzynią Polski kadetek w zapasach. Tytuł ten zdobyła podczas zawodów, które w sobotę 8 marca odbyły się w Kraśniku.

Startowało w nich prawie 200 zawodniczek z 41 klubów z Polski, Białorusi, Czech, Estonii, Łotwy, Słowacji i Ukrainy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy choćby fakt, że na kraśnickich matach rywalizowało wiele medalistek mistrzostw świata i Europy.

Reprezentantka Tyszowiec zaprezentowała się na ich tle bardzo dobrze. Do finału wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, kładąc swoje przeciwniczki na łopatki. Dopiero w ostatniej walce musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni kraju Natalii Strzałce ze "Slavii" Ruda Śląska.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek podkreśla, że Magdalena Radom jest nie tylko jedną z najlepszych zawodniczek klubu, ale również członkinią kadry narodowej w zapasach i sumo. - Jestem bardzo zadowolony z jej wyniku, a zdobywając tytuł wicemistrzowski zrobiła sobie i wszystkim zapaśniczkom w naszym klubie prezent z okazji Dnia Kobiet - ocenia trener Chwastek.

Obecnie jego podopieczni przygotowują się do zawodów Pucharu Polski w sumo, które w najbliższy weekend odbędą się w Strzelcach Opolskich.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)