Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Mistrzostwa Europy przeniesione PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

 

Nie na Ukrainie, lecz w Polsce odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Europy seniorów i młodzieżowców w sumo. Pierwotnie, planowane na kwiecień, zawody miały się odbyć na Krymie, ale ze względu na sytuację polityczną europejskie władze sumo postanowiły je przenieść do Warszawy.

Jest szansa, że wystąpi w nich co najmniej kilku zawodników Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce, którzy swoją formę testują podczas cyklu turniejów o Puchar Polski. Ostatni odbył się w Strzelcach Opolskich, gdzie startowała cała krajowa czołówka, walcząca o nominacje do kadry narodowej. Pretendujący do tego grona reprezentanci Tyszowiec wypadli bardzo dobrze, zdobywając 10 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Wiktoria Jaremczuk, Przemysław Piliszczuk i Jakub Darmochwał. Srebrne krążki wywalczyli Jakub Darmochwał i Katarzyna Jaremczuk, a z brązem wrócili do Tyszowiec Przemyslaw Piliszczuk, Jakub Darmochwał, Magdalena Radom (z dwoma) i Katarzyna Jaremczuk.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek uważa start swoich podopiecznych za udany i wierzy, że zdobyte przez nich wyniki pozwolą w tym roku znaleźć się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. - Warto dodać, że trójka naszych zawodników, Przemysław Piliszczuk, Jakub Darmochwał i Wiktoria Jaremczuk, w swoich kategoriach wagowych przywiozła złote medale ze wszystkich Pucharów Polski organizowanych w tym roku.

Obecnie zawodniczki tyszowieckiego klubu przygotowują się do startu w zapaśniczych Mistrzostwach Polski LZS, które w najbliższy weekend odbędą się w Siedlcach.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)