Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Pudełko życia" dla chorych i ratowników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Gmina Tyszowce włącza się w kampanię pod hasłem "Pudełko życia". Dzięki temu osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do ludzi starszych, chorych i samotnych, a jej celem jest przygotowanie dla służb ratunkowych informacji o pacjencie. Są one zawarte w specjalnym formularzu, który jest schowany w pudełku i umieszczony w lodówce. Na jej drzwiach znajduje się naklejka z logo akcji, ułatwiająca dotarcie do niezbędnych informacji.
Oprócz podstawowych danych na temat pacjenta, są to także numery telefonów do osób bliskich, leki, które przyjmuje albo na które jest uczulony, schorzenia, na które cierpi, a także inne informacje, ułatwiające podjęcie sprawnej i skutecznej interwencji medycznej. Znajdują się one akurat w lodówce, ponieważ w każdym domu jest to jedno z podstawowych urządzeń.

W chwili przyjazdu karetki taka pomoc może być często bezcenna, a wspomniane niewielkie pudełko może uratować życie każdemu, kto w takim momencie nie jest w stanie podać podstawowych informacji. - W najbliższych dniach odpowiednie formularze i pudełka trafią do osób, które są naszymi podopiecznymi. Pozostałych mieszkańców, którzy chcą się włączyć w akcję, zapraszamy do naszej siedziby. Jeśli ktoś nie może tego zrobić, w jego imieniu "pudełko życia" może odebrać ktoś z bliskich - mówi kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach Barbara Kamińska-Skowronek.

Informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w siedzibie tyszowieckiego MOPS-u, telefonicznie pod numerem: 84 661 93 46 albo znaleźć na stronach: www.tyszowce.pl lub www.mopstyszowce.pl.

Jako pierwsza w Polsce takie rozwiązanie wprowadziła Gmina Wejherowo. Potem z jej pomysłu zaczęły korzystać inne samorządy.