Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Będą pieniądze na promocję regionu PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Tyszowce i cztery inne gminy z dorzecza rzeki Huczwy otrzymają z Unii Europejskiej pieniądze na promocję walorów historycznych i turystycznych.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości właśnie ogłosiła listę projektów, które mogą liczyć na dofinansowanie ze śrdków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Wniosek Gminy Tyszowce, która jest liderem wspólnego projektu, został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów i znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej, ex aequo z propozycją Miasta Międzyrzec Podlaski.

Pięć gmin, położonych w dorzeczu Huczwy, czyli Gmina Hrubieszów, Miasto Hrubieszów, a także gminy Łaszczów, Tyszowce i Werbkowice, chcą wspólnie promować Podregion "Gotania", Grody Czerwieńskie i Grzędę Sokalską zarówno w regionie, jak i poza nim. Wspólnie opracują strategię, która będzie realizowana zarówno w ramach obecnego projektu, jak też w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020. - Dzięki unijnemu wsparciu m.in. wydamy przewodniki i mapy, przygotujemy wizualizację najciekawszych atrakcji turystycznych oraz wdrożymy systemy, które pozwolą potencjalnym turystom korzystać z nowoczesnych technologii, w tym z nawigacji satelitarnej - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.
Decyzja o przyznaniu dotacji zapadła teraz, ale przygotowania do wykorzystania unijnych środków rozpoczęły się już w marcu. - Czekamy na podpisanie umowy o przekazaniu dotacji i rozpoczynamy pracę. Chcemy dotrzeć z informacjami o tym, dlaczego warto odwiedzić nasze okolice, do jak największej grupy odbiorców, zarówno na Lubelszczyźnie, jak też poza nią oraz do turystów zagranicznych - dodaje burmistrz Tyszowiec.

Szacunkowa wartość całego projektu pod nazwą "Przyszłość i teraźniejszość w trzech wymiarach: Gotania - Grody Czerwieńskie - Grzęda Sokalska" to około 900 tysięcy złotych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego gminy otrzymają 765 tysięcy, czyli 85 procent kosztów, natomiast pozostałe 15 procent mają zapewnić samorządy.

Wszystkie pomysły mają być zrealizowane do czerwca przyszłego roku.


(fot. arch. UM w Tyszowcach)