Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Klasy sportowe na medal PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Młodzi zapaśnicy z Tyszowiec stanęli na podium Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Uczniowskich Klubów Sportowych. Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Chełmie zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce zdobyli dwa medale.

Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Antoszewski, który w kategorii do 73 kilogramów wygrał wszystkie swoje walki eliminacyjne przed czasem, kładąc swoich rywali na łopatki, a w finale pokonał swojego przeciwnika przez przewagę techniczną różnicą 10 punktów.

Brązowy krążek wywalczył w kategorii do 59 kilogramów Adam Gardzioła, który w eliminacjach również pewnie wygrywał swoje walki. Dopiero w półfinale uległ zawodnikowi z Wierzbicy, który wygrał rywalizację w tej kategorii wagowej.

Tak dobre wyniki sportowe to m.in. efekt zajęć, które odbywają się, w działających od kilku lat w tyszowieckim gimnazjum i szkole podstawowej, klasach sportowych o profilu zapaśniczym. Lekcje prowadzi trener "Pogoni" Daniel Chwastek.

Opiekun młodych zapaśników przypomina, że jest to jedyna sekcja w mieście, która corocznie regularnie zdobywa najwyższe laury na Mistrzostwach Polski i Europy oraz turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno w zapasach, jak i w sumo.

Ostatni sukces w Chełmie jest tym cenniejszy, że w zawodach startowało prawie 200 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)